Gameři si stěžují. Může Bitcoin za nedostatek grafických karet? A jsou zde jiné alternativy?

Foto: Freepik

Gameři si stěžují. Může Bitcoin za nedostatek grafických karet? A jsou zde jiné alternativy?

Obrázek: Unsplash

Může Bitcoin za nedostatek grafických karet?

Nedostatek grafických karet je poslední dobou velký problém nejen pro hráče počítačových her, ale i pro těžaře. Ne však pro minery bitcoinu, protože ten se v dnešní době na grafických kartách těžit nevyplatí. Jsou pro to určené speciální minery, říká se jim ASIC Minery. Ty byly udělány přesně tak, aby měly co nejvyšší Hashrate (zjednodušeně počet "zkoušek" náhodných čísel) na bitcoinové síti. Dříve se ještě Bitcoin těžit na grafických kartách vyplatil, ale s příchodem již zmíněných ASIC minerů to bylo téměř nemožné. Tudíž ti, co již vlastnili grafické karty, nebo neměli dostatek prostředků na lepší alternativu, přešli těžit Ethereum.

Grafické karty

Zdroj obrázku: Unsplash

Těžení Altcoinů

Takže ne, za nedostatek grafických karet nemůže Bitcoin, ale převážně Ethereum. To je tzv. altcoin (všechny další kryptoměny), který se na grafických kartách těžit dá. Samozřejmě zde jsou i jiné kryptoměny (např. Litecoin, Cardano,...) ale Ethereum je takové "stříbro" mezi kryptoměnami. Dá se však těžit i jinde, ale těžby fungují na trochu jiném principu.

Kryptoměny

Zdroj obrázku: Unsplash

Další způsoby jak získat bitcoin

• Těžení přes prohlížeč

Je zde možnost těžit kryptoměny přes Váš prohlížeč. Dobrým příkladem je CryptoTab Browser přímo od autorů Google Chromu. Funguje na stejném principu jako ostatní těžařské nástroje, ale oproti nim je extrémně pomalý. Výhoda je však v tom, že těžíte pouze když daný prohlížeč používáte. Což znamená že vlastně neproděláváte, stejně byste na daný prohlížeč šli, pouze Vám více zatěžuje procesor, nebo grafickou kartu.

CryptoTab prostředí

Zdroj obrázku: cryptotab.com

• Nákup

Pořád je asi nejjednodušší cesta, jak získat bitcoin. Málo začátečníků totiž ví, že na koupení Bitcoinu nepotřebují skoro nic. Pouze softwarovou nebo hardwarovou peněženku a samozřejmně nějaký obnos. Ne každý ale ví, že bitcoin, nebo jinou kryptoměnu si vůbec nemusíte kupovat celou. Konkrétně bitcoin je možné rozdělit na sto milionů malých částí, říká se jim Satoshi a momentálně má jeden hodnotu asi 0,01 Koruny. Burzy však nákupy omezují, většinou tak můžete nejmenší nákup provést za 50Kč.

Nákup kryptoměn

Zdroj obrázku: Unsplash

Závěr

Kryptoměny jsou jednoduché, ale složitě se vysvětlují. A jestli chcete pařit hry na nabušených grafikách, budete si hold muset počkat. Jsou zde lidé, kteří je využívají jinak :-).

Krypto

Zdroj obrázku: Freepik

Zdroje: Freepik, cryptotab.com, Unsplash

Podobné články