Autor: Adam Spáčil

Můžete si na eToro koupit bitcoiny? Ano, a tady je návod, jak na to

eToro je zavedená mezinárodní makléřská společnost, která nabízí obchodování s akciemi s nulovou provizí a bohatý výběr kryptoměn Ve skutečnosti byla tato makléřská společnost jedním z průkopníků obchodování s kryptoměnami v oboru, když již v roce 2014 začala podporovat Bitcoin (BTC).

eToro je zavedená mezinárodní makléřská společnost, která nabízí obchodování s akciemi s nulovou provizí a bohatý výběr kryptoměn Ve skutečnosti byla tato makléřská společnost jedním z průkopníků obchodování s kryptoměnami v oboru, když již v roce 2014 začala podporovat Bitcoin (BTC).


Kryptoaktiva jsou vysoce volatilní a neregulovaná. Neexistuje žádná ochrana spotřebitele. Na zisky se může vztahovat daň.

Bitcoin, první kryptoměna uvedená na trh v roce 2008, je pro mnoho lidí z kryptosvěta stále synonymem pro "digitální zlato". Stejně jako všechny kryptoměny je i bitcoin plně decentralizovaný, což znamená, že si jej lidé mohou posílat přímo bez prostředníka, jako je banka, v síti peer-to-peer bitcoin. Kromě toho, že ho můžete používat jako platební prostředek (tam, kde je akceptován), můžete Bitcoin používat také jako obchodní aktivum a eToro k tomu nabízí skvělou obchodní platformu.

Jak nakupovat Bitcoin na eToro

Nakupování a prodej Bitcoinu na eToro je stejně jednoduché jako investování do akcií. Zde je uvedeno, co musíte udělat:

 1. Otevřete si účet u eToro nebo se přihlaste k platformě, pokud už nějaký máte
 2. Přejděte na stránku s kryptoměnami a vyberte Bitcoin nebo použijte vyhledávací panel
 3. Poté budete mít dvě možnosti: Obchodovat nebo Objednat.
  - Obchodovat: nakoupíte zadané množství bitcoinů za aktuální cenu
  - Objednávka: nastavíte cílovou cenu BTC a počet mincí, které chcete koupit. Váš příkaz se provede, jakmile cena dosáhne cílové hodnoty.
 4. Zvolte částku, kterou chcete koupit, a stiskněte tlačítko "Vložit". Systém přijme vaši objednávku pouze v případě, že máte schválený profil, jinými slovy jste poskytli doklad o své totožnosti a adrese.
 5. Zvolte způsob vkladu a vložte prostředky potřebné k provedení transakce
 6. Gratuluji, nyní jste oficiálně obchodníkem s bitcoiny u eToro

Na eToro , můžete nakupovat Bitcoiny po částech, takže si nemusíte koupit celý Bitcoin, abyste nějaký vlastnili. Například pokud je cena Bitcoinu 10 000 dolarů, můžete si za 1 000 dolarů koupit 0,1 Bitcoinu. Na eToro je k dispozici široká škála způsobů vkladu a vedle těch tradičních, jako jsou bankovní převody a vklady bankovní kartou, budete moci ke vkladu peněz využít i nepřeberné množství digitálních peněženek a alternativních poskytovatelů služeb. K těm posledním patří:

 1. Paypal
 2. Neteller
 3. Skrill
 4. Rapid Transfer
 5. iDeal
 6. Klarna / Sofort Banking

Poplatky za obchodování s bitcoiny u eToro

eToro se pyšní tím, že je broker s nízkými poplatky a transparentní . Nejdůležitějším poplatkem, se kterým musíte při nákupu bitcoinů na eToro počítat, je poplatek ve výši 1 %, který si broker účtuje za nákup nebo prodej kryptoměn.

Poplatek je zahrnut v ceně, kterou broker zobrazuje při otevírání a zavírání pozice. Ceny kryptoaktiv jsou obecně založeny na příkazech zadaných na kryptografické burze provozované společností eToro X Limited (eToroX).

Jakmile otevřete novou pozici, uvidíte v pozici "ztrátu". Jedná se o poplatek: 1 % nákladů na nákup bitcoinu a 1 % očekávaných nákladů na prodej stejného aktiva. Když pozici uzavřete, poplatek za prodej se upraví tak, aby odrážel tržní cenu kryptoaktiva v daném okamžiku.

Poplatek ve výši 1 % se připočte k tržní ceně nebo jinými slovy ke spreadu nabídky a poptávky. V době psaní tohoto článku činil spread u bitcoinu 0,75 %.

Nakonec mějte na paměti, že společnost eToro si po roce nečinnosti účtujepoplatek za nečinnost ve výši 10 USD měsíčně. Stačí se přihlásit ke svému účtu, abyste tento poplatek nemuseli platit.

Výhody obchodování s bitcoiny na eToro

Kromě vysoce intuitivní a snadno použitelné platformy a oceňovaných sociálních obchodních funkcí, nabízí řadu dalších služeb, díky nimž je obchodování přínosnějším zážitkem. Zde jsou jen některé z nich:

 • Pokročilé grafy a analytické nástroje pro sledování trendů bitcoinu
 • Vlastní seznam sledovaných položek a zůstaňte informováni díky aktualizacím v reálném čase
 • Reálný a bezplatný přehled o nejnovějším výzkumu kryptografického trhu & novinkách
 • Nástroje pro řízení rizik, jako jsou parametry Stop Loss a Take Profit pro ochranu vašich investic
 • Kryptopeněženka, do které můžete ukládat a utrácet bitcoiny podle libosti
 • Demo účet, který vám umožní vyzkoušet si funkce a procvičit si obchodování s kryptoměnami s částkou 100 000 USD

Kryptoaktiva jsou vysoce volatilní a neregulovaná. Neexistuje žádná ochrana spotřebitele. Na zisky se může vztahovat daň.

Odmítnutí odpovědnosti za rizika

eToro je platforma pro více aktiv, která nabízí jak investování do akcií a kryptoaktiv, tak obchodování s CFD.

Odmítnutí odpovědnosti: CFD jsou složité nástroje a díky pákovému efektu s sebou nesou vysoké riziko rychlé ztráty peněz. 77 % účtů drobných investorů při obchodování s CFD u tohoto poskytovatele ztrácí peníze. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty peněz.

Předchozí výkonnost není ukazatelem budoucích výsledků. Prezentovaná historie obchodování je kratší než 5 kompletních let a nemusí být dostatečným podkladem pro investiční rozhodnutí.

Obchodování s kopiemi je služba správy portfolia poskytovaná společností eToro (Europe) Ltd., která je autorizovaná a regulovaná Kyperskou komisí pro cenné papíry.

Kryptoaktiva jsou vysoce volatilní a ve Spojeném království neregulovaná. Žádná ochrana spotřebitele. Na zisky se může vztahovat daň.

eToro USA LLC nenabízí CFD a neposkytuje žádné záruky a nenese žádnou odpovědnost za přesnost nebo úplnost obsahu této publikace, kterou připravil náš partner s využitím veřejně dostupných informací o společnosti eToro, které nejsou specifické pro daný subjekt.

Nejnovější články