Autor: Filip Kejval

Netflix plánuje reality show "Squid game" s výhrou 4,56 milionů dolarů

Netflix natáčí "Hru na chobotnice" doopravdy (bez krve a krve). Streamovací platforma schválila reality show s názvem "Squid Game: V seriálu se proti sobě postaví 456 soutěžících v řadě her inspirovaných oblíbeným pořadem.

Netflix natáčí "Hru na chobotnice" doopravdy (bez krve a krve).

Streamovací platforma schválila reality show s názvem "Squid Game: V seriálu se proti sobě postaví 456 soutěžících v řadě her inspirovaných oblíbeným pořadem.

K dispozici je odměna 4,56 milionu dolarů, což je podle Netflixu největší finanční odměna v historii televizní reality show.

"Sázky jsou vysoké, ale v této hře je nejhorším osudem odejít domů s prázdnýma rukama," uvedla společnost v úterním prohlášení.

Společnost Netflix otevřela casting na tento seriál pro anglicky mluvící zájemce z celého světa. Natáčení bude probíhat ve Velké Británii a koproducenty seriálu jsou produkční společnosti Studio Lambert a The Garden, která je součástí britské televizní stanice ITV.

Hra "Squid Game", vydaná v roce 2021, se rychle stala mezinárodním úspěchem. Jedná se o nejsledovanější seriál Netflixu všech dob, kterému lidé během prvních 28 dní od jeho uvedení věnovali 1,65 miliardy hodin sledování.

Ve hře "Squid Game", která se odehrává v Jižní Koreji, riskuje 456 hráčů ve finanční tísni své životy při různých smrtelně nebezpečných dětských hrách o velkou finanční výhru. Hwang Dong-hyuk, tvůrce pořadu, se inspiroval problémy své vlastní rodiny po finanční krizi v roce 2008. Nyní se oficiálně pracuje na druhé sérii.

Netflix uvedl, že "Squid Game: The Challenge" bude obsahovat hry z původního seriálu a také několik "překvapivých novinek". Celkem se bude skládat z 10 epizod.

Tento pořad by mohl být pro Netflix způsobem, jak využít část svého lukrativního obsahu a přivést na platformu více uživatelů. Společnost čelí nepříznivým vlivům rostoucí inflace, zrušení omezení Covid-19 a konkurenci ze strany konkurenčních firem, jako je Disney.

Zdroje: cnbc.com, Unsplash.com

Nejnovější články