Netflix ztrácí méně předplatitelů, než se očekávalo

Akcie Netflixu vzrostly poté, co společnost oznámila, že ve druhém čtvrtletí ztratila méně předplatitelů, než se očekávalo.

Akcie Netflixu vzrostly poté, co společnost oznámila, že ve druhém čtvrtletí ztratila méně předplatitelů, než se očekávalo.

Streamer také uvedl, že na začátku roku 2023 hodlá představit levnější verzi s podporou reklam. To přichází v návaznosti na to, že Netflix využil nabídku společnosti Microsoft jako svého partnera pro nabídku podporovanou reklamou.

"Pravděpodobně začneme na několika trzích, kde jsou výdaje na reklamu významné," uvedla společnost ve svém dopise akcionářům. "Stejně jako u většiny našich nových iniciativ je naším záměrem zavést ji, naslouchat a učit se a rychle iterovat, abychom nabídku vylepšili. Takže naše reklamní podnikání bude za několik let pravděpodobně vypadat úplně jinak, než jak vypadá v první den."

Společnost Netflix v minulém čtvrtletí varovala investory, že očekává úbytek přibližně 2 milionů předplatitelů, ale během tříměsíčního období končícího 30. června jich ztratila pouze přibližně 970 000.

Společnost, která má v současné době 220,67 milionu předplatitelů, uvedla, že ve třetím čtvrtletí očekává, že čistý přírůstek dosáhne 1 milionu, čímž se podaří zvrátit některé ztráty zaznamenané v první polovině roku. Analytici předpokládali, že Netflix dosáhne růstu kolem 1,8 milionu.

Společnost Netflix také uvedla, že je v počáteční fázi svého plánu placeného sdílení. Jedná se o snahu, o které se zmínila v minulém čtvrtletí a která by některým členům účtovala poplatky za sdílení předplatného s rodinnými příslušníky nebo přáteli, kteří žijí mimo jejich domov. Společnost uvedla, že zkoumá dva různé přístupy v testovacích případech v Latinské Americe, které mohou být podkladem pro širší zavedení v roce 2023.

Společnost varovala před dopadem posilujícího amerického dolaru na její mezinárodní tržby, které tvoří 60 % jejího obratu. Prudký nárůst dolaru přichází v době, kdy Federální rezervní systém zvyšuje úrokové sazby, aby bojoval proti čtyřicetileté inflaci ve Spojených státech.

V minulém čtvrtletí se společnost Netflix zabývala zpomalením růstu příjmů, které podle ní bylo důsledkem konkurence, sdílení účtů a dalších faktorů, jako je pomalý hospodářský růst a válka na Ukrajině.

"Nyní jsme měli více času na to, abychom tyto problémy pochopili a zjistili, jak je nejlépe řešit," uvedla společnost.

I nadále se zaměřuje na obsah, velkorozpočtové filmy nabízí spíše ve své službě než v kinech a předplatitelům poskytuje všechny epizody nových seriálů najednou. Čtvrtou sérii seriálu Stranger Things společnost označila za velkou výhru pro značku. Nejenže překonala rekordy sledovanosti pro společnost, ale byla také nominována na několik cen Emmy 2022.

Akcie Netflixu, které se v loňském roce obchodovaly za cenu kolem 700 USD, v úterý uzavřely na hodnotě těsně nad 200 USD.

Zdroje: cnbc.com, Unsplash.com

Nejnovější články