Peking zvažuje přidání WeChat Pay do finanční divize společnosti Tencent

Foto: Unsplash

Peking zvažuje přidání WeChat Pay do finanční divize společnosti Tencent

Zprávy: Čínské regulační orgány údajně zkoumají možnost, zda by od společnosti Tencent mohly požadovat, aby přidala WeChat Pay do svého finančního holdingu, uvedly zdroje obeznámené s touto záležitostí pro agenturu Bloomberg.

Klíčové souvislosti: V květnu loňského roku úřady nařídily společnosti Tencent, aby založila finanční holdingovou společnost, do níž by byly soustředěny všechny její bankovní služby, cenné papíry, pojištění a úvěrové hodnocení. Tento subjekt by byl regulován jako banka, aby úřady měly jasnější přehled o finančních operacích společnosti Tencent.

Proč je to důležité: WeChat Pay je nedílnou součástí superaplikace WeChat, která by letos měla dosáhnout 811 milionů uživatelů, což podle prognóz Insider Intelligence představuje více než polovinu (57,9 %) čínské populace. Mobilní peněženka poskytuje transakční infrastrukturu, která uživatelům WeChatu umožňuje provádět vše od posílání vzájemných plateb až po placení účtů a rezervace letenek.

Současně s tím Peking buduje svou digitální měnu (CBDC) - nedávno aktualizoval pilotní verzi své peněženky CBDC, která se přizpůsobuje nejnovějšímu mobilnímu softwaru společnosti Apple. Souběžné akce odrážejí snahu vlády získat zpět kontrolu nad svým finančním systémem.

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash

Podobné články