Autor: Adam Spáčil

Podle výzkumné firmy 20% nárůst bitcoinu za poslední týden naznačuje, že se buduje dynamika směrem k trvalému období zisků

Podle Bespoke Investment Group prudké oživení bitcoinu v posledních seancích naznačuje, že tato kryptoměna s hodnotou 836 miliard dolarů prolamuje svůj klesající trend a připravuje se na další rally.

Podle Bespoke Investment Group prudké oživení bitcoinu v posledních seancích naznačuje, že tato kryptoměna s hodnotou 836 miliard dolarů prolamuje svůj klesající trend a připravuje se na další rally.

"Zatímco akcie se od začátku roku dostaly do rychlého útlumu, bitcoin se od podzimu nacházel v klesajícím trendu. Tedy až do tohoto týdne," uvedla firma ve středeční poznámce.

Digitální aktivum se vzpamatovává z propadu a ve středu bylo na cestě k pátému po sobě jdoucímu vzestupu a obchodovalo se kolem 44 420 dolarů. Za posledních sedm seancí se cena vyšplhala o 20 % a z intradenního minima 33 184,06 z 24. ledna vyskočila o 35 %.

Tyto pohyby vynesly bitcoin v pondělí poprvé po 81 dnech nad jeho 50denní klouzavý průměr a ukončily tak rekordní počet dní, kdy se pohyboval pod tímto průměrem. Rekord trvající od 17. listopadu zahrnoval i soboty a neděle, protože s kryptoměnami se obchoduje i během víkendů.

Opětovné dosažení tohoto průměru je dobrou předzvěstí pro výhled ceny bitcoinu. Společnost Bespoke se podívala na chování bitcoinu poté, co zaznamenal první uzavření nad 50denním klouzavým průměrem, a to zpětně od roku 2015.

"Kryptoměny měly tendenci výrazně překonávat výkonnost ve srovnání s normou v následujících týdenních, měsíčních a tříměsíčních obdobích na základě mediánu," uvedla. Například v červenci 2021 bitcoin ukončil 76denní období pod klouzavým průměrem. Po uzavření nad ním vzrostl v následujícím týdnu o 13,08 % a šest měsíců poté o 72,36 %.

Šest měsíců poté, co se hodnota bitcoinu vyšplhala zpět nad 50denní průměr, byla jeho výkonnost celkově konzistentně pozitivní, přičemž jediný pokles byl zaznamenán v roce 2018, kdy hodnota digitální měny klesla o 50 %, uvedla společnost Bespoke. A další výhled do budoucna také ukazuje na zisky.

"Po jednom roce od každého z těchto případů došlo k pozitivní výkonnosti s mediánem zisku 122 %," uvedla firma, "což je ale v podstatě v souladu s historickým mediánem ročního zisku od roku 2014."

Společnost JPMorgan dříve ve středu uvedla, že "reálná hodnota" bitcoinu je o 12 % nižší než současná úroveň na základě jeho volatility ve vztahu ke zlatu.

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash.com

Nejnovější články