Autor: Adam Spáčil

Proč krypto a Coinbase ve čtvrtek klesli

Rallye si dnes vybrala oddechový čas. Co se stalo? Silná býčí série, která trvala celý týden, se ve čtvrtek zastavila, protože hodnoty kryptoměn klesly a stáhly s sebou dolů i Coinbase Global (COIN -1,71 %).

Co se stalo

Silná býčí série, která trvala celý týden, se ve čtvrtek zastavila, protože hodnoty kryptoměn klesly a stáhly s sebou dolů i Coinbase Global (COIN). Část tohoto pohybu byla jednoduše způsobena volatilitou při obchodování, zatímco část byla způsobena velmi reálnými obavami o zdraví trhu.

Akcie společnosti Coinbase klesly až o 6,6 %.

Co tedy

Největší zprávou z oblasti kryptoměn bylo oznámení společnosti Blockchain.com, že sníží počet zaměstnanců o 25 %. Společnost uvedla, že uzavře pobočku v Argentině, zruší plány expanze v dalších zemích a omezí institucionální půjčky. Nebylo o tom příliš informováno, ale Blockchain.com půjčila společnosti Three Arrows Capital 270 milionů dolarů, a když tato společnost vyhlásila bankrot, zhoršilo to již tak pokleslý trh.

Očekává se, že prostředky, které Blockchain.com získal na začátku letošního roku, udrží společnost v dohledné době solventní, ale bylo třeba výrazně snížit výdaje. Vzhledem k tomu, že na některých burzách byly zmrazeny finanční prostředky zákazníků, nebylo by překvapením, kdyby společnost v důsledku toho také přišla o zákazníky.

Dalším velkým příběhem bylo obvinění insidera v Coinbase a dvou souvisejících osob z insider tradingu v souvislosti s obchody provedenými před uvedením tokenů na Coinbase. Ministerstvo spravedlnosti USA to oznámilo dnes ráno a Coinbase na vyšetřování spolupracuje již několik měsíců. Pro společnost je to přinejmenším černé oko.

Zdá se, že širší výprodej kryptoměn si jen oddechl po relativně horkém týdnu obchodování. Některé kryptoměny vzrostly během několika týdnů o více než 50 %, a když k tomu dojde, může přirozeně dojít k pullbacku.

Co teď

Stejně rychle, jako se pohybuje kryptografický průmysl, pokračuje i pád společnosti Three Arrows Capital a Blockchain.com je poslední obětí. To může být nakonec dobrá zpráva, protože společnosti nakonec podstupují méně rizik a soustředí se na své hlavní činnosti. Společnost Coinbase na začátku tohoto týdne uvedla, že ji nedávné podání návrhu na bankrot nijak výrazně neovlivnilo a že nepřijala žádné ztráty z úvěrů.

U tokenů a kryptoakcií bych očekával větší volatilitu, ale společnosti, které přežijí, mají dobrou pozici pro generování obrovské hodnoty pro akcionáře. Coinbase v současné době dokazuje, že konzervativní obchodní model s dlouhodobou vizí je lepší než podstupovat rizika, kterým nikdo v kryptoburzách plně nerozumí.

Tento článek představuje pouze názor autora. Nejedná se o investiční radu ani doporučení.

Zdroje: fool.com, Unsplash.com

Nejnovější články