Jeff Bezos poletí na prvním letu své společnosti Blue Origin v červenci

Jeff Bezos poletí na prvním letu pasažérů své vesmírné společnosti Blue Origin, který společnost plánuje zahájit 20. července, oznámil v pondělí miliardář.

“Chci jít na tento let, protože to je věc, kterou jsem chtěl dělat celý život,” řekl Bezos ve videu zveřejněném na svém Instagramu.

Bezosův bratr Mark se k němu přidá, stejně jako vítěz aukce, která se koná o jedno ze sedadel. Nejvyšší nabídka činí v pondělí ráno, 2,8 milionu USD, pět dní před ukončením aukce.

“Ani jsem nečekal, že řekne, že se chystá na první let,” uvedl Mark Bezos ve videu. “Jaká pozoruhodná příležitost, nejen mít toto dobrodružství, ale udělat to s mým nejlepším přítelem.”

Raketa, která nese kapsli na okraj vesmíru, provedla více než tucet úspěšných zkušebních letů bez cestujících na palubě, včetně jednoho v dubnu v zařízení společnosti v texaské poušti.

Nový Shepard je navržen tak, aby přepravil až šest lidí při jízdě za hranicí vesmíru, přičemž kapsle na předchozích zkušebních letech dosáhly výšky více než 100 kilometrů. Kapsle má masivní okna, která dávají cestujícím rozhled, strávili několik minut v nulové gravitaci před návratem na Zemi.

Raketa startuje svisle, posilovač se odpojí a vrátí se k přistání na betonové podložce poblíž. Návrat kapsle zpomaluje sada padáků, než jemně přistane v poušti.

Bezos založil Blue Origin v roce 2000 a nadále společnost plně vlastní a financuje ji prostřednictvím prodeje akcií svých akcií Amazonu.

20. července si připomeneme 52. výročí přistání měsíce Apolla 11.

Zdroje: cnbc.com, Unsplash.com

Nejnovější články