Autor: Adam Spáčil

Revolut Recenze 2022 | Je opravdu bezpečný?

Revolut je rychle rostoucí fintech startup založený v roce 2015 a známý především svými bankovními a platebními službami.

Revolut je rychle rostoucí fintech startup založený v roce 2015 a známý především svými bankovními a platebními službami. V roce 2019 společnost spustila službu obchodování s akciemi bez poplatků, kterou poskytuje společnost Revolut Trading Ltd.

Revolut je regulován několika špičkovými regulačními orgány, včetně americké Komise pro cenné papíry (SEC) a Úřadu pro regulaci finančního průmyslu (FINRA). Majetek klientů je chráněn až do výše 500 000 USD (250 000 USD v hotovosti) v rámci pojištění SIPC (Securities Investment Protection Corporation). Společnost Revolut je rovněž regulována britským úřadem Financial Conduct Authority (FCA).

Úvod Revolut

Revolut je digitální banka, která poskytuje makléřské a pojišťovací služby. Svou činnost zahájila v roce 2015 jako cestovní karta s výhodnými směnnými kurzy a od té doby se propracovala na úroveň banky.

Revolut je jednou z nejrychleji rostoucích digitálních bank s nejširší nabídkou funkcí. Je nejlepší volbou pro ty, kteří často cestují. Možná však nedokáže zcela nahradit vaši banku.

V době psaní tohoto článku Revolut nefunguje jako plnohodnotná banka, ale směřuje k tomuto cíli. Společnost získala v prosinci 2018 od Evropské centrální banky licenci "challenger" banky. Revolut sám vaše peníze neukládá, k tomu využívá banky Barclays a Lloyds. Na začátku roku 2021 také požádala o bankovní licenci ve Velké Británii a o bankovní chartu v USA.

Pokud se chcete dozvědět více, můžete si o společnosti Revolut jako takové přečíst zde.

Výhody Nevýhody
- Doplňování a držení peněz v několika měnách. - Účty zákazníků mohou být z bezpečnostních důvodů dočasně zmrazeny.
- Rozšíření nabídky doplňkových funkcí (např. kryptoobchodování, jednorázové virtuální karty). - Špatná zákaznická podpora
- Prémiové možnosti předplatného s výhodami pro obsluhu (např. cestovní pojištění).

Poplatky Revolut

Níže najdete nejdůležitější informace o struktuře poplatků společnosti Revolut. Chcete-li si přečíst hlubší analýzu, připravili jsme pro vás článek o poplatcích Revolut.

3.1 Poplatek za zřízení a vedení účtu

Založení účtu je zdarma a vedení účtu je také zdarma, u standardního tarifu bez měsíčních poplatků.

3.2 Poplatky za kartu

U bezplatného tarifu stojí získání první fyzické karty 5,99 €/ 4,99 Kč. Ta je u prémiového účtu zdarma.

3.3 Poplatky za výběr z bankomatu

Výběr peněz z jakéhokoli bankomatu je zdarma až do výše 200 €/£200 měsíčně a poté stojí 2 %.

3.4 Poplatky za převody

Převod peněz z účtu Revolut do jakékoli jiné mezinárodní banky je zdarma prostřednictvím běžných bankovních převodů a převody ve stejné měně jsou také zdarma. Použití systému SWIFT je však zpoplatněno.

3.5 Poplatky za směnu měn

V pracovní dny nabízí Revolut konkurenceschopné směnné kurzy s malým rozpětím mezi nákupními a prodejními cenami na základě tržních kurzů získaných od poskytovatelů třetích stran. To platí jak při provádění mezinárodních převodů, tak při výběru peněz z bankomatu.

Výměna měn u Revolutu je ve všední dny zdarma do výše 1 000 €/1 000 GBP měsíčně, ale nad tuto částku je zpoplatněna 0,5 %.

O víkendech jsou směnné kurzy pevné a zahrnují přirážku jak u bezplatných, tak u placených tarifů účtu.

3.6 Poplatek za dobití

Revolut neúčtuje poplatek při dobití účtu jinou bankovní kartou.

Revolut vs Transferwise

Revolut Transferwise
Multiměnový účet Ano Ano
Poplatky za výběr z ATM (standardní účet) €/£200 /měsíc zdarma, poté 2% 200 GBP/měsíc zdarma, 1,75 % poté
Poplatek za mezinárodní převod Zdarma (kromě SWIFT) 0,3-2,0 €
Poplatek za mezinárodní převod 1-2 % o víkendech, 1 000 €/1 000 GBP /měsíc zdarma ve všední dny, dalších 0,5 % nad tuto částku 0,3-2,0 €

Registrace u Revolut

Otevření účtu u Revolut je velmi snadné: zabere jen několik minut na telefonu a fyzickou kartu obdržíte o několik dní později.

5.1 Země, kde je Revolut dostupný

Revolut je dostupný v zemích EHP, Velké Británii, Švýcarsku, Austrálii, Japonsku, Singapuru, a od března 2020 také ve Spojených státech.

5.2 Měny Revolutu

Existují rozdíly, pokud jde o dostupné měny , měny, ve kterých Revolut nabízí běžný účet, měny, které můžete mít v aplikaci, a měny, které můžete použít k dobití svého účtu.

5.3 Běžné účty

K dispozici jsou ve 28 měnách včetně CZK, USD, EUR a dalších.

5.4 Měny v aplikaci

K dispozici je 35 měn, které můžete používat ke směně peněz v aplikaci: AED, AUD, BGN, CAD, CHF, CZK, DKK, EUR, GBP, HKD, HRK, HUF, IDR, ILS, INR, ISK, JPY, MAD, MXN, MYR, NOK, NZD, PHP, PLN, QAR, RON, RSD, RUB, SAR, SEK, SGD, THB, TRY, USD, ZAR.

5.5 Měny dobíjení

Účet Revolut můžete dobíjet v 15 měnách: AUD, CAD, CHF, CZK, DKK, EUR, GBP, HKD, JPY, NOK, PLN, RON, SEK, USD, ZAR.

účty Revolut

Karty Revolut jsou k dispozici u společností Mastercard a Visa. Při registraci si nemůžete vybrat mezi těmito dvěma typy, dostanete náhodně jeden nebo druhý. V obou prémiových plánech si však můžete vybrat design svých karet z několika barev, například šedé nebo růžově zlaté, což v bezplatném plánu není k dispozici.

6.1 Výhody účtu Revolut Premium

Revolut nabízí dvě prémiové úrovně. První se nazývá jednoduše Premium a stojí 7,99 €/ 6,99 Kč měsíčně. Vyšší úroveň, nazvaná Metal, je spojena s měsíčním poplatkem 13,99 €/12,99 GBP. Další výhodou je zde to, že fyzická karta je kovová namísto standardní plastové.

6.2 Způsoby dobíjení u Revolutu

U Revolutu můžete využít následující způsoby dobíjení:

 • Bankovní převod
 • Kreditní/debetní karty
 • Apple Pay a Google Pay

Výhody Revolut

Ačkoli Revolut zatím není plnohodnotnou bankou, v některých ohledech funguje podobně nebo dokonce lépe než vaše banka na hlavní ulici:

 • Můžete si zobrazit své výdaje roztříděné podle typu transakce (např. nákupy, restaurace).
 • Můžete si nastavit měsíční rozpočty a výdajové cíle, a to jak celkové, tak pro různé kategorie výdajů.
 • Můžete posílat peníze ostatním uživatelům Revolutu okamžitě a zdarma. Můžete také poslat žádost o peníze jinému uživateli.
 • K dispozici je také inteligentní spoření, kdy Revolut zaokrouhlí částky, které skutečně utratíte, a rozdíl uloží jako úspory.
 • Tyto úspory lze také ukládat zvlášť pro snadnější přehled a správu.
 • Podporuje přímé inkaso, ale pouze v EUR.
 • V některých zemích si můžete nastavit Apple Pay.
 • V některých zemích si můžete nastavit Google Pay.
 • Můžete používat 3D Secure online platby.
 • Revolut nabízí úročení vašich úspor.
 • Možnost přečerpání.

Postrádá však některé funkce, které jsou běžné u jeho konkurentů, z nichž nejvýznamnější jsou:

 • Společné účty nejsou k dispozici

Přestože můžete Revolut používat pouze prostřednictvím mobilní aplikace, nabízí několik dalších doplňkových funkcí:

 • Osobní půjčky
 • Pojištění telefonu
 • Cestovní pojištění
 • Virtuální karty
 • Nákup kryptoměn

Podpora Revolut

Společnost Revolut můžete kontaktovat prostřednictvím:

 • Live chatu
 • Telefonu: Telefonická podpora je automatická a lze ji použít pouze pro zablokování karty.
 • Emailu

Zákaznický servis je k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Někdy je však těžké získat relevantní odpovědi.

Akcie u Revolut

Revolut nabízí bezplatné obchodování s akciemi (platí podmínky) bez poplatků za nečinnost v rámci vlastní aplikace. Založení účtu je bezproblémové, plně digitální a opravdu rychlé. Mobilní aplikace je navíc dobře navržená a uživatelsky přívětivá.

K obchodování jsou však k dispozici pouze americké akcie a kryptoměny, oblíbené třídy aktiv, jako jsou podílové fondy, opce nebo dluhopisy, nejsou podporovány. Výzkumné a vzdělávací nástroje jsou velmi základní nebo zcela chybí a odpovědi na některé základní otázky můžete získat pouze prostřednictvím zákaznické podpory.

.
Výhody Nevýhody
- Jeden obchod s akciemi bez provize měsíčně u plánu Standard - Omezené portfolio produktů
- Rychlé a snadné otevření účtu - Základní výzkum a chybějící vzdělávací nástroje
- Skvělá mobilní obchodní platforma - Špatný zákaznický servis

Podrobnějšího průvodce obchodováním, dostupnými trhy a produkty, výzkumem & vzděláváním a způsoby nákupu akcií na Revolutu naleznete v článcích, na které je odkazováno v dolní části stránky.

Je Revolut bezpečný?

Ano, společnosti Revolut lze důvěřovat, protože je regulována několika špičkovými regulačními orgány. Společnost Revolut Ltd je subjektem oprávněným a regulovaným úřadem Financial Conduct Authority. Společnost Revolut Trading Ltd je pověřeným zástupcem společnosti Resolution Compliance Ltd, která je rovněž autorizována a regulována britským úřadem Financial Conduct Authority. Společnost Revolut Securities Inc. je regulována Komisí pro cenné papíry a burzu a Úřadem pro regulaci finančního průmyslu v USA. Revolut Bank UAB je regulována litevskou národní bankou, Bank of Lithuania, a je legální evropskou bankou. Přečtěte si náš článek o bezpečnosti banky Revolut, kde najdete její komplexní přehled.

Jelikož Revolut ještě není plnohodnotnou bankou, nenabízí svým zákazníkům registrovaným u společností Revolut Payments UAB a Revolut LTD žádnou ochranu vkladů. Klienti registrovaní pod společností Revolut Bank UAB mají všechny své vklady pojištěny pojistkou "Pojištění vkladů a investic" litevské státní společnosti až do výše 100 000 EUR na vkladatele.

Nejnovější články