Autor: Adam Spáčil

Rusové se po uzavření poboček snaží prodávat Big Mac za zhruba 36 dolarů za kus a papírovou tašku McDonald's za více než 300 dolarů

Po uzavření více než 800 restaurací v zemi se Rusové pokoušejí prodávat menu společnosti McDonald's na internetu za velmi nadsazené ceny.

Po uzavření více než 800 restaurací v zemi se Rusové pokoušejí prodávat menu společnosti McDonald's na internetu za velmi nadsazené ceny.

Prohlédl jsem si několik inzerátů na ruském webu s inzeráty Avito, které nabízely produkty včetně Big Maců a McMuffinů. Na síti LinkedIn je Avito popisováno jako nejoblíbenější stránka s inzeráty v Rusku a druhá největší na světě.

Jeden z moskevských prodejců inzeroval Big Mac za cenu odpovídající přibližně 36 dolarům. Tato částka vychází z kurzu platného v době psaní článku. Podle indexu Big Mac časopisu The Economist by v Rusku tento hamburger obvykle stál 135 rublů, tedy asi 1 dolar.

Jiný prodejce nedávno zveřejnil "snídani od McDonald's" včetně McMuffinů, bramboráků a omáček za přibližně 18 dolarů.

V nabídce přeložené do angličtiny prodejce uvedl, že zboží nabízí "těm, kteří si chtějí vychutnat poslední chuť minulé éry".

Zdá se, že nic není zakázáno, někteří lidé se dokonce pokoušejí prodávat "balíčky McDonald's". V době psaní tohoto článku byla v jednom z inzerátů na Avisto inzerována papírová taška za ekvivalent 373 dolarů. Není známo, zda taška obsahovala nějaké produkty.

Webové stránky obsahovaly také několik dalších inzerátů s nabídkou obalů, včetně hrnků a držáků na hranolky. Jeden prodejce inzeroval "sklenici s podpisem McDonald's" za přibližně 74 dolarů.

Uzavření poboček McDonald's v Rusku vyvolalo v posledních dnech silnou reakci tamních občanů. Záběry sdílené na sociálních sítích ukazují obyvatele Moskvy, jak před uzavřením spěchají do obchodů, aby si vzali jídlo.

Podle serveru Indy100 jeden Rus před uzavřením McDonald's zcela zaplnil svou ledničku hamburgery, jak ukazuje fotografie zveřejněná na Redditu. "McDonald's v Rusku zavírá, tady je zásoba mého kamaráda," stálo v popisku u fotografie.

Generální ředitel společnosti McDonald's Chris Kempczinski 8. března ve zprávě zaměstnancům uvedl, že "nelze předvídat", kdy McDonald's znovu otevře své restaurace, ale že společnost "situaci pečlivě sleduje".

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash.com