S akciemi China Evergrande Group bylo v pondělí pozastaveno obchodování

S akciemi China Evergrande Group bylo v pondělí pozastaveno obchodování. Údajně do doby, než budou zveřejněny „vnitřní informace“, uvedl bez bližších podrobností v situaci zapletený developer.

S akciemi China Evergrande Group bylo v pondělí pozastaveno obchodování. Údajně do doby, než budou zveřejněny „vnitřní informace“, uvedl bez bližších podrobností v situaci zapletený developer.

Evergrande, nejzadluženější developer na světě, se snaží splatit více než 300 miliard dolarů závazků, včetně téměř 20 miliard dolarů mezinárodních tržních dluhopisů. Ty byly minulý měsíc hodnoceny ratingovými společnostmi jako křížové selhání, jelikož zmeškaly jejich platby.

Developer zmeškal nové platby v hodnotě 255 milionů dolarů splatné minulé úterý, mají 30denní lhůtu odkladu. Firma zřídila výbor pro řízení rizik s mnoha členy ze státních společností a uvedla, že bude aktivně jednat se svými věřiteli.

Čínská média o víkendu informovala, že městská vláda v čínském letovisku Hainan, nařídila Evergrande 30. prosince demolici svých 39 obytných budov a to do 10 dnů kvůli nelegální výstavbě. Budovy se rozkládají na 435 000 metrech čtverečních.

V pátek společnost Evergrande odvolala plány na splacení investorů ve svých produktech správy majetku a uvedla, že každý investor do produktu správy majetku může očekávat, že obdrží 8 000 juanů (1 257 USD) měsíčně jako splátku jistiny po dobu tří měsíců. Tento krok zdůrazňuje prohlubující se tlak na likviditu developera.

„Trh sleduje postup při prodeji aktiv z Evergrande, kvůli splacen dluhu, ale tento proces bude nějakou dobu trvat,“ řekla Conita Hung, ředitelka investiční strategie společnosti Tiger Faith Asset Management. "A navíc demoliční příkaz v Hainanu poškodí důvěru ve společnost." Dodala

Společnost Evergrande minulý týden uvedla, že 91,7 % jejích národních projektů bylo po třech měsících úsilí obnoveno. Mnoho projektů bylo již dříve zastaveno poté, co developer nezaplatil svým mnoha dodavatelům.
 

Zdroje: cnbc.com; unsplash

Nejnovější články