SpaceX Elona Muska rozdělí své soukromé akcie 10 za 1

Ocenění společnosti SpaceX Elona Muska vyletělo na více než 100 miliard dolarů a firma se rozhodla rozdělit hodnotu svých kmenových akcií 10 za 1.

Ocenění společnosti SpaceX Elona Muska vyletělo na více než 100 miliard dolarů a firma se rozhodla rozdělit hodnotu svých kmenových akcií 10 za 1.

Rozdělení znamená, že na každou akcii SpaceX vlastněnou od čtvrtka má nyní držitel po konverzi 10 akcií. Vzhledem k tomu, že SpaceX má hodnotu 560 dolarů za akcii během svého posledního prodeje, rozdělení snižuje cenu kmenové akcie SpaceX na 56 dolarů za akcii.

"Rozdělení nemá žádný dopad na celkové ocenění společnosti ani na celkovou hodnotu vašich podílů SpaceX," uvedl e-mail od SpaceX.

Jak zdůrazňuje e-mail zaměstnancům, rozdělení akcií je kosmetické a na společnosti zásadně nic nemění. 

Společnosti příležitostně provádějí rozdělení akcií, například vysoce rostoucí technologické společnosti, jako je Apple nebo společnost Alphabet, a tento krok je obvykle považován za způsob, jak učinit jejich akcie dostupnějšími pro drobnější investory.

Podle mnoha lidí obeznámených se společností je to poprvé, co SpaceX provedlo rozdělení akcií.

Ocenění společnosti v posledních několika letech prudce stouplo, protože SpaceX získala miliardy na financování dvou kapitálově náročných projektech: nové generaci rakety Starship a její globální satelitní internetové sítě Starlink.

Zdroje: cnbc.com, unsplash.com

Nejnovější články

77%