“Spider-Man: Bez domova” naprosto v návštěvnosti kin rozdrtil nové pojetí muzikálu “West side story”

Navzdory nadšeným recenzím se muzikálu „West Side Story“ od Stevena Spielberga nepodařilo získat očekávanou pozornost diváků.

Navzdory nadšeným recenzím se „West Side Story“ Stevena Spielberga nepodařilo získat očekávanou pozornost diváků.

Adaptace muzikálu Leonarda Bernsteina a Stephena Sondheima za první tři týdny v kinech vydělala pouze 36,6 milionu dolarů v celosvětovém prodeji vstupenek. Výrobní rozpočet se bez marketingových nákladů pohyboval kolem 100 milionů dolarů.

 Eric Handler, analytik médií a zábavy ve společnosti MKM Partners k tomu řekl: "Nejlépe si vedly trhy New York a L.A. Film nedokázal zaujmout střední Ameriku a nezdálo se, že by měl tak velký očekávaný průnik do latinskoamerické komunity."

„West Side Story“ vypráví příběh zamilovaných teenagerů ze dvou různých společenských vrstev v New Yorku během padesátých let. Tony, mladý bílý chlapec s vazbami na gang jménem Jets, a Maria, mladá portorická dívka s vazbami na gang Sharks.  Žraloci a Jets jsou uprostřed boje o kontrolu města, kvůli čemuž je láska Tonyho a Marie zakázána. Muzikál byl uveden na Broadwayi v roce 1957 a v následujících desetiletích byl tucetkrát obnoven.

 Spielbergova nová iterace, distribuovaná Disney's 20th Century Studios, vyvolala převážně pozitivní recenze od kritiků a získala 93% certifikované „čerstvé“ hodnocení na Rotten Tomatoes.  Film byl oceněn za svou choreografii a pěvecké výkony. To však nestačilo k tomu, aby to diváky přivedlo do kin.

″West Side Story byl z velké části obětí načasování a neschopnosti přitáhnout mladší filmové diváky,“ řekl Shawn Robbins, hlavní analytik BoxOffice.com. „Ženy nad 35 let jsou hybatelkami většiny muzikálů. Nejen, že toto publikum bylo během pandemie nejopatrnější při návratu do veřejných společenských prostor, navíc titulky ohledně mutace omikron tomu také nepřidaly.”

Analytici pokladen uvedli, že „West Side Story“ pravděpodobně také utrpěl tím, že v němu nebyla žádná velká hollywoodská hvězda. Nepomohlo také, že vydání bylo tak blízko vydání „Spider-Man: Bez domova“. Tento nejnovější film od Marvel Cinematic Universe Film dominoval v pokladnách kin v posledních dvou týdnech.

Během zahajovacího víkendu muzikál „West Side Story“ vydělal 10,5 milionu dolarů, ale během druhého víkendu se toto číslo snížilo o více než polovinu, když film dosáhl pouhých 3 milionů dolarů.

Pokladny kin jsou odvětvím s klesajícími výnosy, což znamená, že každý týden bude film vydělávat menší a menší částky. Tímto tempem se tedy už ani neočekává, že „West Side Story“ přinese zisk.

Filmové muzikály se v posledních letech potýkají s problémy.  Během pandemie získal film „Milý Evane Hansene“ během svého celosvětového uvedení v kinech méně než 20 milionů dolarů a „Život v Heights“, který měl dvojí uvedení v kinech a také na HBO Max, zajistil celosvětově pouhých 43,8 milionu dolarů.

Ve skutečnosti byly nejvýdělečnějšími hudebními filmy za posledních pět let film Frozen II z roku 2019, který celosvětově překonal 1,4 miliardy dolarů, a remake filmu Kráska a zvíře z roku 2017, který dosáhl 1,2 miliardy dolarů. Jediným dalším filmem v hudební kategorii, který dosáhl 500 milionů dolarů globálně, byl animovaný film z Illumination s názvem „Zpívej“, podle údajů Comscore.

"Hudební žánr, alespoň prozatím, se zdá, že u moderního publika upadl v nemilost," řekl Paul Dergarabedian a tím naprosto vysvětlil, proč lidé dali před muzikálem přednost raději novému “Spidermanovi”.

 

Zdroje: cnbc.com; unsplash

Nejnovější články