Společnost Ark Invest Cathie Woodové získala téměř 3 miliony dolarů v akciích Coinbase, když se akcie krypto burzy propadly až o 28 %

Foto: Unsplash

Společnost Ark Invest Cathie Woodové získala téměř 3 miliony dolarů v akciích Coinbase, když se akcie krypto burzy propadly až o 28 %

Tři fondy Ark Invest Cathie Woodové ve středu, kdy akcie kryptoměnové burzy ztratily zhruba čtvrtinu své hodnoty poté, co její výsledky za první čtvrtletí nedosáhly odhadů analytiků, nakoupily akcie Coinbase v hodnotě téměř 3 milionů dolarů.

Podle denní zprávy o obchodování vydané společností nakoupily burzovně obchodované fondy Ark's Innovation, Next Generation Internet a Fintech Innovation ve středu dohromady 546 579 akcií. Hodnota těchto akcií činí 2,94 milionu, přičemž vychází ze středeční oficiální uzavírací ceny 53,72 USD, která znamenala 26% denní pokles.

Akcie Coinbase ve středu klesly až o 28 % poté, co společnost oznámila výsledky za první čtvrtletí, které nesplnily cíle analytiků. V prvním čtvrtletí roku 2022 vykázala čistou ztrátu 430 milionů USD, zatímco loni v tomto období dosáhla čistého zisku 771 milionů USD.

Woodová získala své pověření jako sběratelka akcií v průběhu let 2020 a 2021, kdy mnoho z jejích nejlepších akcií patřilo mezi takzvané "pandemické vítěze", jako je například videokonferenční platforma Zoom nebo výrobce elektromobilů Tesla, a zaznamenaly trojciferné zisky.

Od té doby se její fondy potýkají s problémy, přičemž jen v letošním roce ztratil její vlajkový fond ARK Innovation 61 % hodnoty. Obvykle investovala do rychle rostoucích, převratných technologických společností, z nichž mnohé ještě neprokázaly svou ziskovost.

"Akcie se po technologické/telekomunikační bublině prodávaly, protože "sen" se měl stát skutečností až za 20-25 let. Genomické sekvenování, adaptivní robotika, skladování energie, umělá inteligence a technologie blockchain jsou realitou a jejich akcie se zdánlivě nacházejí v hlubokém hodnotovém teritoriu," napsala Wood ve středu na Twitteru.

Strmý pokles Coinbase je mezitím ozvěnou slabých podmínek na trhu kryptoměn, které přicházejí tváří v tvář klesajícímu zájmu investorů o spekulativní aktiva.

"Myslím, že by stálo za to, abychom se věnovali slonovi v místnosti, kterým je samozřejmě to, že širší trhy klesají," uvedl ve středu v hovoru s investory generální ředitel společnosti Coinbase Brian Armstrong.

ARK, stejně jako mnoho jiných hedgeových fondů, často nakupuje a prodává akcie v závislosti na tržních podmínkách. ARK také tento týden v pondělí prostřednictvím svého fondu Autonomous Tech. & Robotics poprvé nakoupila akcie americké automobilky General Motors v hodnotě přibližně 6 milionů dolarů. Tato akvizice naznačuje, že tento technologicko-akciový odborník změnil svůj názor na GM poté, co se loni do této společnosti opřel.

V listopadu řekla časopisu Barron's, že starší firmy, jako je GM, "nemají DNA pro tento odvážný nový svět", protože "se zrodily v průmyslovém věku poháněném plynem".

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash

Podobné články