Autor: Adam Spáčil

Společnost Block končí rok 2021 silná, plánuje posílit růst pomocí služby Afterpay

Podle čísel: Podle dopisu akcionářům se hrubý objem plateb (GPV) společnosti Block meziročně zvýšil o 45 % a dosáhl 46,3 miliardy dolarů.

Podle čísel: Podle dopisu akcionářům se hrubý objem plateb (GPV) společnosti Block meziročně zvýšil o 45 % a dosáhl 46,3 miliardy dolarů. Růst GPV se zrychlil jak oproti předchozímu čtvrtletí (+43 % meziročně), tak oproti stejnému období loňského roku (+12 % meziročně).

Klíčové souvislosti: Na začátku prosince Block změnil svůj název, aby zdůraznil své zaměření na kryptoměny a obchodování s prodejci. Při hovoru k výsledkům společnosti generální ředitel Jack Dorsey uvedl, že Block nyní tvoří čtyři obchodní jednotky: Square, Cash App, music-streamování Tidal a TBD. (O konečné jednotce nebyly poskytnuty žádné podrobnosti kromě toho, že bude sloužit vývojářům bitcoinů.)

Jak jsme se sem dostali: V loňském roce se Block zaměřil na větší, "složitější" obchodníky, částečně zdvojnásobením nástrojů pro řízení podnikání, jako je Square Invoicing Plus, který se integruje s jeho základními platebními řešeními.

Toto úsilí se vyplácí: Ve 4. čtvrtletí pocházelo 37 % GPV prodejců společnosti Block od obchodníků, kteří vydělali alespoň 500 000 USD v GPV - ve srovnání s přibližně 30 % ve stejném období v roce 2020. Nová řešení pro prodejce také zvýšila zisky firmy: Finanční ředitelka Amrita Ahuja uvedla, že 80 % hrubého zisku společnosti Square pochází od prodejců, kteří používají dva nebo více jejích produktů, a 38 % od těch, kteří používají čtyři nebo více produktů.

Co bude dál? Společnost Block plánuje využít Afterpay k posílení propojení svých ekosystémů Square a Cash App a k rozšíření své globální uživatelské základny.

Společnost Block začala v lednu prodávajícím nabízet nedávno koupené řešení BNPL společnosti Afterpay. Dorsey investorům sdělil, že Afterpay může společnosti Block pomoci přilákat mnohem větší prodejce a že existují také možnosti křížového prodeje mezi prodejci Square a zákazníky Afterpay. Block již experimentuje s integrací, jako je funkce vyhledávání, která umožňuje uživatelům aplikace Cash App objevovat nabídky BNPL a obchodníků Afterpay, což by mohlo poskytovatele BNPL více zviditelnit.

Block také může přinést aplikaci Cash App na nové trhy - již je v provozu ve Velké Británii, kde podle Dorseyho dochází k "trvalému růstu". Block v roce 2020 získal evropskou finanční aplikaci Verse a podle Dorseyho ji využívá k tomu, aby se dozvěděl o chování peer-to-peer plateb v Evropě.

V listopadu otevřela aplikace Cash App svůj ekosystém pro dospívající uživatele: Block zatím zaznamenal "povzbudivé přijetí". Ahuja uvedl, že tato demografická skupina je obvykle nedostatečně obsluhována tradičními finančními službami, takže pro Block může být příležitostí vyvinout nové nabídky, které uspokojí jejich potřeby jako mladých spotřebitelů. To může společnosti Block pomoci proniknout na oslovitelný trh 20 milionů amerických spotřebitelů, kteří jsou na začátku svého finančního života, a proto mohou u společnosti Block zůstat, až se z nich stanou vysoce vydělávající lidé.

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash.com

Nejnovější články