Autor: Adam Spáčil

Společnost FTX údajně najala tým forenzních vyšetřovatelů, kteří mají vypátrat miliardy dolarů chybějících ve fondech zákazníků

Nové vedení FTX najalo forenzní vyšetřovatele, aby vypátrali miliardy dolarů z prostředků zákazníků, které zmizely po implozi krypto burzy, uvedl The Wall Street Journal.

Nové vedení FTX najalo forenzní vyšetřovatele, aby vypátrali miliardy dolarů z prostředků zákazníků, které zmizely po implozi krypto burzy, uvedl The Wall Street Journal.

Společnost najala tým z finančně poradenské společnosti AlixPartners, který vede Matt Jacques, bývalý hlavní účetní oddělení Komise pro cenné papíry a burzy.

Po krachu FTX údajně zmizely až 2 miliardy dolarů v zákaznických prostředcích, uvedla agentura Reuters poté, co její bývalý generální ředitel Sam Bankman-Fried v tichosti převedl 10 miliard dolarů z FTX do sesterské společnosti Alameda Research.

Podle deníku Wall Street Journal provede forenzní firma "dohledání aktiv", aby získala chybějící prostředky zpět.

FTX na žádost Insideru o komentář okamžitě nereagovala.

Úpadek krypto burzy minulý měsíc ohromil trhy s digitálními aktivy a byl vyvolán silnou krizí likvidity, v jejímž důsledku potřebovala společnost Bankman-Fried finanční injekci ve výši 8 miliard dolarů. Krátce poté společnost 11. listopadu vyhlásila bankrot podle kapitoly 11 a Bankman-Fried téhož dne odstoupil z funkce generálního ředitele.

Nejnovější zprávou o sáze FTX je, že Bankman-Fried je v současné době podle deníku New York Times vyšetřován americkými federálními prokurátory kvůli manipulaci s trhem. Vyšetřování bylo zahájeno s cílem zjistit, zda kontroloval ceny dvou kryptoměn včetně TerraUSD a Luna ve prospěch FTX a Alameda Research.

Bankman-Fried však listu The Times řekl, že si není vědom žádné manipulace s trhem.

Zdroje: markets.businessinsider.com, Unsplash.com

Nejnovější články