Autor: Adam Spáčil

Společnost Meta se přidává k rostoucím obavám, že poptávka po reklamě prudce klesá, a poprvé od vstupu na burzu zaznamenává pokles příjmů.

Společnost Meta, která je vlastníkem Facebooku, se obává poklesu poptávky na reklamním trhu a varuje, že v příštím čtvrtletí dosáhne nižších příjmů, než se očekávalo.

Společnost Meta, která je vlastníkem Facebooku, se obává poklesu poptávky na reklamním trhu a varuje, že v příštím čtvrtletí dosáhne nižších příjmů, než se očekávalo.

Společnost ve středu oznámila, že slabší než očekávaná poptávka po reklamě je způsobena širší nejistotou v ekonomice, protože podle odborníků roste pravděpodobnost nadcházející recese.

"Zdá se, že jsme vstoupili do ekonomického poklesu, který bude mít široký dopad na digitální reklamu. Je vždy těžké předpovědět, jak hluboké nebo jak dlouhé tyto cykly budou, ale řekl bych, že situace se zdá být horší než před čtvrt rokem," řekl ve středu novinářům a investorům generální ředitel společnosti Meta Mark Zuckerberg.

Gigant sociálních médií si utahuje opasek, aby se vyrovnal s tímto "náročnějším" prostředím, a tvrdí, že v letošním roce očekává snížení počtu zaměstnanců a celkových výdajů.

"Naším plánem je v příštím roce postupně snižovat nárůst počtu zaměstnanců. Mnoho týmů se zmenší, abychom mohli přesunout energii do jiných oblastí uvnitř společnosti," řekl Zuckerberg.

Společnost Meta uvedla, že její tržby za poslední 2. čtvrtletí meziročně klesly na 28,8 miliardy dolarů, což je první takový pokles od vstupu společnosti na burzu před deseti lety.

Ještě horší je, že Meta stanovila očekávané tržby za 3. čtvrtletí na 26 až 28,5 miliardy dolarů, což je výrazně pod současným odhadem Wall Street, který činí 30,4 miliardy dolarů.

Akcie společnosti Meta se ve středu po skončení obchodování propadly o 2,7 %.

Budoucí snížení výdajů přichází po velkém roce pro společnost Meta. V posledních několika měsících společnost oficiálně změnila svůj název z Facebooku na Meta, což odráží její posun v zaměření na investice do metaversa. Jeden ze současných zaměstnanců nedávno pro Insider uvedl, že změna strategie společnosti Meta "podněcuje dezorganizaci a úzkost" uvnitř společnosti.

Meta uvedla, že počet jejích zaměstnanců vzrostl na více než 83 000, což je o 32 % více než v červnu 2021, ale Zuckerberg řekl, že počet zaměstnanců by měl "v průběhu času nadále klesat".

Společnost Meta v květnu oznámila zaměstnancům, že zavádí pauzu v přijímání nových zaměstnanců. Jeden ze zaměstnanců anonymně sdělil serveru Insider, že se obává, že by Meta mohla letos propustit až 10 % zaměstnanců.

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash.com

Nejnovější články