Společnost Robinhood ruší přibližně 23 % pracovních míst a zveřejňuje výsledky za druhé čtvrtletí

Generální ředitel společnosti Robinhood Vlad Tenev v úterý v tiskové zprávě uvedl, že tato fintechová společnost sníží počet svých zaměstnanců přibližně o 23 %.

Generální ředitel společnosti Robinhood Vlad Tenev v úterý v tiskové zprávě uvedl, že tato fintechová společnost sníží počet svých zaměstnanců přibližně o 23 %.

Propouštět se bude především v oblasti provozu, marketingu a řízení programů. V tiskové zprávě Tenev obvinil "zhoršení makroprostředí, kdy inflace dosahuje 40letých maxim a je doprovázena rozsáhlým propadem na trhu s kryptoměnami".

Společnost Robinhood v dubnu propustila 9 % svých zaměstnanců.

"Chci přiznat, že tyto změny jsou znepokojující," řekl Tenev.

Tenev v tiskové zprávě uvedl, že společnost zjednoduší svou organizační strukturu a novým generálním ředitelům svěří širokou odpovědnost za své obchodní činnosti. Uvedl také, že dotčení zaměstnanci obdrží e-mail a zprávu na Slacku, v níž se dozvědí, zda budou propuštěni, nebo zda mají stále práci, a to ihned po úterní poradě všech zaměstnanců.

Společnost také zveřejnila zprávu o výsledcích za druhé čtvrtletí, a to o den dříve, než se očekávalo.

Celkové čisté příjmy společnosti Robinhood ve výši 318 milionů USD vzrostly oproti 299 milionům USD v prvním čtvrtletí díky zvýšení příjmů z kryptoměnových aktivit a čistých úroků. Toto číslo příjmů však bylo stále výrazně nižší než 565 milionů dolarů vykázaných ve druhém čtvrtletí roku 2021.

Zpráva také ukázala pokles měsíčních aktivních uživatelů a aktiv pod správou.

Společnost vstoupila na burzu v červenci 2021 s cenou 38 dolarů za akcii a její akcie během prvního měsíce obchodování vyskočily až na 85 dolarů za akcii.

Akcie však rychle klesly. Akcie společnosti Robinhood se od začátku roku propadly o 48 % a v úterý uzavřely na 9,23 USD za akcii.

Akcie se během odpoledního obchodování propadly přibližně o 2 %.

Zdroje: cnbc.com, Unsplash.com

Nejnovější články