Jack Dorsey na Twitteru napsal, že brzy nastane v USA i ve světě hyperinflace

Spoluzakladatel Twitteru Jack Dorsey se vyjádřil ohledně eskalace inflace v USA, věci se prý výrazně zhorší. Miliardářský investor Paul Tudor Jones začátkem týdne řekl, že bitcoiny, které vlastní považuje za dobré a užitečné ohledně boje proti rostoucí inflaci.

Spoluzakladatel Twitteru Jack Dorsey se vyjádřil ohledně eskalace inflace v USA, věci se prý výrazně zhorší.

"Hyperinflace všechno změní," napsal Dorsey v pátek večer na Twitteru.  "Už se to děje." Tweet vyšel  jako reakce ohledně zvyšující se inflace, která se v USA aktuálně pohybuje blízko 30letého maxima. Napsal také, že má obavu, ohledně toho, že problém by mohl být ještě  horší, než politici předpokládají.

V pátek předseda Federálního rezervního fondu Jerome Powell uznal, že inflační tlaky „pravděpodobně potrvají déle, než se původně očekávalo“, poznamenal také, že by mohly pokračovat „až do příštího roku“.  Vedoucí centrální banky dodal, že očekává, že Federace brzy začne ustupovat od mimořádných opatření, která poskytla na pomoc ekonomice a která pak podle kritiků podpořila růst inflace.

Kromě dohledu nad platformou sociálních médií jménem Twitter, která má mimochodem 206 milionů aktivních uživatelů, je Dorsey také zastáncem bitcoinu. Vyjádřil se, že Square, tedy platforma pro zpracování debetních a kreditních karet, kterou Dorsey spoluzaložil, začíná s těžbou kryptoměny. Dorsey je v současné době generálním ředitelem Twitteru a právě i platformy Square.

V reakci na komentáře uživatelů u svého Tweetu Dorsey v pátek dodal, že vidí, že problém s inflací eskaluje po celém světě.  „Brzy se to stane nejen  v USA, ale také po celém  světě,“ napsal na Twitteru.

Jedna věc je mluvit o větší inflaci, ale velmi překvapující druhou věcí je, že Dorsey použil ono slovo hyperinflace, tedy stav rychle rostoucích cen, který může zruinovat nejen měnu, ale i celou ekonomiku.

Miliardářský investor Paul Tudor Jones, podobně jako jiní, také promluvil ohledně rostoucí inflace. Jones začátkem týdne řekl, že bitcoiny, které vlastní považuje za dobré a užitečné ohledně boje proti rostoucí inflaci.

"Je jisté, že pro kryptoměnu tu existuje stabilní místo. Je více než jasné, že v tuto chvíli vyhrává v závodě proti zlatu,“ uvedl  Jones ve středu.

Většina velkých investorů ale zatím nezašla tak daleko, aby se takto vyjádřili o hyperinflaci jako Dorsey.

Zdroje: cnbc.com; Twitter

Nejnovější články