Tesla dodala ve třetím čtvrtletí roku 2022 343 000 vozů

Výrobce elektromobilů Tesla právě zveřejnil údaje o výrobě a dodávkách vozidel za třetí čtvrtletí roku 2022. Zde jsou čísla.

Výrobce elektromobilů Tesla právě zveřejnil údaje o výrobě a dodávkách vozidel za třetí čtvrtletí roku 2022. Zde jsou čísla:

Celkové dodávky za 3. čtvrtletí 2022: 343 000

Dodávky jsou nejbližším přiblížením prodejů, které společnost Tesla vykázala, a podle odhadů sestavených společností FactSet-owned Street Account nedosáhly očekávání analytiků 364 660 vozidel.

Tesla ve své zprávě také uvedla, že společnost během 3. čtvrtletí vyrobila 19 935 vozů Model S a X s vyšší cenou a 345 988 populárnějších vozů Model 3 a Y.

Celková výroba se zvýšila oproti předchozímu čtvrtletí 2022, kdy Tesla uvedla, že vyrobila 258 580 vozů.

V předchozím čtvrtletí Tesla vykázala dodávky 254 695 vozů a že vyrobila 237 823 vozů, včetně pouhých 8 941 vozů Model S a X, což jsou dražší sedany a SUV společnosti s dveřmi ve tvaru sokolích křídel.

Ve třetím čtvrtletí roku 2022 se Tesla potýkala s prudce rostoucími cenami komodit, fluktuací vedoucích pracovníků (v červenci odešel významný šéf AI Andrej Karpathy) a růstovými problémy v nových továrnách v Německu a Texasu.

Tesla v minulosti nezveřejňovala počty vyrobených a dodaných vozů podle regionů.

V červenci letošního roku musela Tesla dočasně pozastavit většinu výroby v šanghajské továrně, aby mohla provést její modernizaci. Do srpna však podle údajů Čínské asociace osobních automobilů výroba a dodávky společnosti v Číně opět vzrostly.

V USA Tesla na konci druhého čtvrtletí propustila celou pobočku pro umělou inteligenci a provedla další personální škrty. Musk také nařídil, aby všichni zaměstnanci Tesly pracovali v kanceláři Tesly alespoň 40 hodin týdně, i když předtím mohli pracovat na dálku.

Poté byli někteří zaměstnanci propuštěni a jiní se rozhodli dát výpověď, zatímco ti, kteří se do kanceláří vrátili, narazili na přeplněné podmínky, které přetrvávaly až do třetího čtvrtletí a znemožňovaly normální práci v některých závodech společnosti, včetně její první americké automobilky ve Fremontu v Kalifornii a továrny na baterie u Rena v Nevadě.

Již v září oslavovali vedoucí pracovníci na setkání se zaměstnanci v nevadské továrně Gigafactory nové výrobní rekordy a chválili tvrdou práci zaměstnanců.

Jak již dříve informovala televize CNBC, vedoucí pracovníci společnosti Tesla tehdy uvedli, že srpen byl pro továrnu ve Fremontu z hlediska výroby rekordním měsícem a že relativně nová továrna společnosti Tesla v texaském Austinu dosáhla v sedmidenním klouzavém režimu výroby 1 000 vozů týdně, což je slibný milník.

Zdroje: cnbc.com, Unsplash.com

Nejnovější články