Tesla měla údajně 450 případů koronaviru ve své továrně v Kalifornii

Společnost obnovila výrobu v továrně ve Fremontu v rozporu s hygienickými předpisy!

Obrázek: unsplash.com

Poté, co byla, navzdory příkazům ministerstva zdravotnictví, loni v květnu znovu otevřena továrna Tesly ve Fremontu v Kalifornii, zaznamenala 450 případů COVID-19 v prosinci 2020.

Loni v březnu hygienici v okrese Alameda, kde se továrna ve Fremontu nachází, omezili všechny podniky s výjimkou „zásadních“, aby zůstaly otevřené, protože případy koronaviru se rozšířily po celé zemi. Tesla proti rozkazu bojovala, ale nakonec továrnu 23. března uzavřela. Ale o pár dní později, Tesla obnovila výrobu, přestože to bylo v rozporu s veřejným zdravotním řádem. Generální ředitel Tesly Elon Musk tehdy na Twitteru uvedl, že má v plánu být v továrně s Fremontskými dělníky a vysmíval se místním úředníkům, aby ho zatkli.

Plán Tesly na znovuotevření byl později schválen, přestože byl navzdory březnovým rozkazům již otevřen. Musk, neúprosný kritik koronavirových opatření, pohrozil, že továrnu ve Fremontu přesune z Kalifornie. Tesla také podala žalobu na okres Alameda kvůli příkazu k přerušení pracovní činnosti 9.května loňského roku, ale o necelé dva týdny později žalobu stáhla.

Podle nejnovějších zpráv víme, že dokumenty získané společností PlainSite ukazují, že Tesla měla v květnu 2020 kolem tuctu zpráv o případech COVID-19 a jejich počet v prosinci, tedy v měsíci, kdy bylo v továrně zaznamenáno 125 nových případů viru, stále rostl. Tesla zaměstnává ve Fremontu asi 10 000 lidí.

Zdroj: https://www.theverge.com

Nejnovější články