Tesla ruší asi 200 pracovních míst pro systém Autopilot a zavírá kancelář v kalifornském San Mateu

Společnost Tesla zavírá svou kancelář v kalifornském San Mateu a ruší přibližně 200 pracovních míst, což je součástí širšího úsilí o snižování nákladů ve společnosti vyrábějící elektromobily.

Společnost Tesla zavírá svou kancelář v kalifornském San Mateu a ruší přibližně 200 pracovních míst, což je součástí širšího úsilí o snižování nákladů ve společnosti vyrábějící elektromobily.

V závodě v San Mateu měly stovky zaměstnanců za úkol označovat videa z vozů společnosti, aby se zlepšil jejich asistenční systém pro řidiče, prodávaný pod názvem Autopilot. O uzavření kanceláře a propouštění jako první informovala agentura Bloomberg.

Společnost Tesla, která zatím nesplnila svůj slib týkající se technologie robotaxi, již dříve přesunula řadu svých zaměstnanců, kteří se zabývají daty z Autopilota, do svého sídla v kalifornském Palo Altu. Společnost také najímala a školila týmy pro anotaci dat v Buffalu ve státě New York. Někteří zaměstnanci pobočky v San Mateu školili týmy v Buffalu, uvedli zaměstnanci.

Typická práce s anotacemi dat ve společnosti Tesla zahrnuje identifikaci a popis objektů v krátkých klipech, které byly zachyceny kamerami a senzory ve vozidlech Tesla. Popisovači dat někdy potřebují identifikovat překrývající se objekty, například kolo před obrubníkem nebo chodce, který brání plnému výhledu na značku STOP. Jsou hodnoceni podle toho, kolik klipů dokážou v krátkém časovém úseku přesně anotovat.

Většina vývojářů asistenčních systémů pro řidiče a automatizovaných systémů řízení zadává alespoň část práce na označování dat společnostem, jako jsou Amazon Mechanical Turk, Cloudfactory, Hive AI a Appen.

Jeden ze zaměstnanců řekl televizi CNBC, že většina zaměstnanců v San Mateu očekávala, že budou přesunuti do Palo Alta nebo do jiné kanceláře, ale nepřijdou o práci.

CNBC také získala zvukový záznam úterní schůzky, na které manažer informoval týmy pracující s daty z autopilota Tesla o propouštění.

Zaměstnancům bylo na schůzi sděleno, že budou dostávat plnou mzdu po dobu následujících 60 dnů, ale 28. červen bude jejich posledním pracovním dnem. Byli požádáni, aby okamžitě nechali své notebooky a odznaky na svých pracovních stolech, a byli informováni, že e-maily s informacemi o odstupném a benefitech budou mít ve svých poštovních schránkách.

Očekává se, že odstupné bude zahrnovat odměnu podle počtu odpracovaných let ve společnosti a další dva měsíce benefitů, které se budou vyplácet až do 31. října.

Jak již dříve informovala CNBC, Tesla právě snižuje přibližně 10 % svých zaměstnanců. Postupně však plánuje přidat další hodinové pracovníky.

Generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk v rozhovoru zveřejněném minulý týden uvedl, že nové továrny Tesla v Texasu a Berlíně přicházejí o "miliardy dolarů" částečně kvůli narušení dodavatelského řetězce, které brání společnosti zvýšit výrobu v obou závodech.

"Továrny v Berlíně i Austinu jsou teď obrovské pece na peníze," řekl Musk v rozhovoru, který byl natočen 30. května s fanklubem Tesla Owners Silicon Valley, který společnost posvětila.

Zdroje: cnbc.com, Unsplash.com

Nejnovější články