Autor: Petr Jůn

Tesla stahuje téměř půl milionu elektromobilů kvůli bezpečnostním problémům

Společnost Tesla svolává více než 475 000 svých elektromobilů Model 3 a Model S kvůli problémům se zadní kamerou a kufrem, které zvyšují riziko havárie.

Společnost Tesla svolává více než 475 000 svých elektromobilů Model 3 a Model S kvůli problémům se zadní kamerou a kufrem, které zvyšují riziko havárie, uvedl americký úřad pro bezpečnost silničního provozu.

Akcie společnosti Tesla ráno klesly až o 3 %, ale odrazily se ode dna a naposledy se obchodovaly mírně výše kolem 1 088,76 USD. Federální regulátor s automobilkou projednával další problém s kamerou a zároveň prověřoval asistenční systém výrobce elektromobilů a další problémy.

Modelové roky, kterých se svolávací akce týká, jsou v rozmezí let 2014 až 2021 a celkový počet svolávaných vozidel téměř odpovídá půl milionu vozů, které Tesla dodala v loňském roce.

Americký výrobce elektromobilů svolává 356 309 vozů Model 3 z let 2017-2020 kvůli problémům se zadní kamerou a 119 009 vozů Model S kvůli problémům s přední kapotou, uvedl Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA).

U sedanů Model 3 "může dojít k poškození kabelového svazku zadní kamery v důsledku otevírání a zavírání víka zavazadlového prostoru, což znemožňuje zobrazení obrazu zadní kamery", uvedl NHTSA.

Společnost Tesla identifikovala 2 301 záručních reklamací a 601 hlášení z terénu týkajících se tohoto problému u amerických vozidel.

U vozů Model S mohou problémy se západkou přední kapoty vést k otevření zavazadlového prostoru "bez varování a bránit řidiči ve výhledu, což zvyšuje riziko nehody," uvedla společnost Tesla.

Společnost Tesla uvedla, že si není vědoma žádných nehod, zranění nebo úmrtí v souvislosti s problémy uvedenými ve svolávací akci vozů Model 3 a Model S, uvedl NHTSA.

Zdroj: cnbc.com, Unsplash

Nejnovější články