Autor: Filip Kejval

Tesla prodala bitcoin

Zdá se, že společnost Tesla upouští od své deseticiferné sázky na bitcoin v době výrazného propadu na trzích s kryptoměnami.

Zdá se, že společnost Tesla upouští od své deseticiferné sázky na bitcoin v době výrazného propadu na trzích s kryptoměnami.

Výrobce elektromobilů ve středu uvedl, že k 30. červnu prodal přibližně 75 % svých bitcoinů. Uvedl, že od dubna do června převedl kryptoměnu na fiat měnu v hodnotě 936 milionů dolarů.

Společnost Tesla se postarala o vlny - a způsobila prudký růst ceny bitcoinu - když v únoru 2021 oznámila investici 1,5 miliardy dolarů do této kryptoměny. To, že společnost takového postavení jako Tesla vsadila na vzkvétající a volatilní trh s kryptoměnami, bylo bezprecedentní. Tesla si velkou část svého podílu udržela, protože bitcoin do konce roku 2021 vystoupal do nových výšin.

Od té doby však hodnota bitcoinu v souvislosti s širším hospodářským poklesem prudce klesla. Měna letos ztratila více než 50 % své hodnoty a ve středu odpoledne po oznámení společnosti Tesla zaznamenala další prudký propad.

Ve středečním konferenčním hovoru generální ředitel Elon Musk uvedl, že prodej byl způsoben nejistotou ohledně omezení v Číně. Uzavírka kvůli koronaviru v Šanghaji vážně omezila schopnost společnosti Tesla vyrábět vozidla v tamní továrně, což snížilo její celkové prodeje za dané čtvrtletí.

"Nebyli jsme si jisti, kdy se Covid v Číně zmírní, takže pro nás bylo důležité maximalizovat naši hotovostní pozici," řekl. "Jsme určitě otevřeni tomu, že v budoucnu zvýšíme naše bitcoinové podíly, takže by to nemělo být bráno jako nějaký rozsudek nad bitcoinem."

Musk dodal, že Tesla stále drží Dogecoin, kryptoměnu, která vznikla jako vtip a kterou Tesla přijímá jako platidlo ve svém internetovém obchodě.

Automobilka uvedla, že k 30. červnu stále drží "digitální aktiva" v hodnotě 218 milionů dolarů, což je méně než 1,26 miliardy dolarů na konci předchozího čtvrtletí. Svůj původní nákup zdůvodnila tím, že se poohlíží po likvidních aktivech, která mají větší potenciál než hotovost.

Společnost Tesla ve středu oznámila výsledky za druhé čtvrtletí, které překonaly odhady analytiků, ale zaznamenaly vůbec první mezičtvrtletní pokles zisku.

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash.com

Nejnovější články