Autor: Petr Jůn

The Sandbox - metaverse, kde se poflakuje Snoop Dogg

Spoluzakladatel společnosti The Sandbox vysvětluje, co se děje v metaverzu, kde se pozemky prodávají za miliony a kde se poflakuje Snoop Dogg.

V poslední době se všude kolem nás skloňuje slovo metaverse. Velmi tomu přispěla společnost Facebook, která se přejmenovala na Metu. Spolu se změnou jména ohlásila společnost i oblast, na kterou se hodlá zaměřit. Tou oblastí je právě metaverse. Tento mlhavý termín označuje virtuální světy, ve kterých si lidé vytvářejí avatary, aby mohli hrát hry, pracovat, stavět věci nebo sledovat virtuální události. Velké šelmy, jako je Meta, se chtějí zapojit, ale v současné době se o slovo hlásí krypto vývojáři.

Přímo v centru boomu je The Sandbox, uživatelská herní platforma, kde mohou tvůrci vytvářet aktiva a herní zážitky a zpeněžit je na blockchainu Ethereum. Sandbox umožňuje také nákup virtuálních pozemků, které se v poslední době těší velkému zájmu. Nedávno se trakt virtuální půdy uvnitř Sandboxu prodal za 4,3 milionu dolarů, přestože ještě nebyl plně spuštěn. Sebastien Borget, spoluzakladatel společnosti a její provozní ředitel říká, že v posledních měsících došlo k prudkému nárůstu prodeje virtuálních pozemků a celkový objem prodeje od roku 2019 do současnosti činí 211 milionů dolarů.

I díky tomu vystřelila cena tokenu SAND o více než 9 000% za poslední rok. Dalším faktorem muže být příchod legendárního rappera Snoop Dogga do The Sandbox, kde má Doggfather vystupovat na virtuálních koncertech. To přimělo jednoho z uživatelů utratit 450 000 dolarů za kus pozemku poblíž Snoopova sídla. Pravděpodobně se jedná o dosud nejdražší prodej pozemku na metr čtvereční. Borget vysvětluje, že se ze Sandboxu stane digitální ekonomika s virtuálními koncerty, uměleckými galeriemi, muzei a architektonickými ordinacemi, čemuž přítomnost Snoop Dogga rozhodně přispívá.

Společnost The Sandbox zároveň věří, že dohody s velkými značkami jsou klíčem k vytvoření živé ekonomiky v rámci metaverza a k přilákání uživatelů. Muzea a umělecké galerie jsou sice ještě daleko, ale zatím se přihlásili Šmoulové, Care Bears a The Walking Dead. Svědčí to o Borgetově vizi metaverse, svérázného místa, kde je zábava na prvním místě. Spolu se ziskem. Společnost vydělává peníze prostřednictvím četných poplatků od uživatelů. The Sandbox si bere tučných 5 % pokaždé, když někdo něco koupí nebo prodá za sand token.

Borget také vysvětluje jak celý projekt funguje. Uvádí, že technologie blockchain je nesmírně užitečná, protože umožňuje uživatelům vlastnit obsah, který v Sandboxu vytvoří, protože jim umožňuje razit ho na nepřevoditelné tokeny neboli NFT - jakési unikátní sběratelské kryptografické předměty. Umožňuje také existenci komplexních sítí, aniž by nad nimi měl jeden subjekt celkovou kontrolu. Například množství půdy v The Sandbox je konečné a řídí se takzvanou chytrou smlouvou zapsanou do blockchainu. Dále uvedl, že pravuje na rozvoji decentralizované části metaverse, kde bude umožněno uživatelům skutečně vlastnit svou identitu a být svrchovaní. "Avataři budou mít přístup k velmi rozmanitým kulturním zážitkům," řekl. "A to dělá ze Sandboxu přitažlivé místo."

Zdroj: businessinsider.com, Unsplash

Nejnovější články