Autor: Filip Kejval

Tim Cook zatím nejjasněji naznačil, že Apple chystá náhlavní soupravu

Generální ředitel společnosti Apple Tim Cook nedávno skoro potvrdil, že Apple vyrábí náhlavní soupravu.

Generální ředitel společnosti Apple Tim Cook nedávno skoro potvrdil, že Apple vyrábí náhlavní soupravu.

V nedávném rozhovoru pro China Daily USA byl Cook dotázán, jaké jsou podle něj klíčové faktory pro úspěch rozšířené reality na spotřebitelském trhu.

"Jak možná víte, jsem z AR neuvěřitelně nadšený. A pro každou technologii, včetně AR, je rozhodující, že v jejím středu je člověk," řekl a zopakoval tak svá dřívější slova o tom, jak je AR pro společnost důležitá.

Poté popsal dosavadní práci společnosti Apple v této oblasti, která se zaměřovala na aplikace rozšířené reality na iPhonu a iPadu, a dodal: "Myslím si však, že jsme teprve na začátku vývoje této technologie. Nemohu být nadšenější z příležitostí, které jsme v tomto prostoru viděli, a tak nějak zůstaňte naladěni a uvidíte, co vám nabídneme."

AR neboli "smíšená realita" označuje technologii, která překrývá počítačem generované obrazy přes pohledy na skutečný svět, na rozdíl od virtuální reality neboli VR, která diváka zcela vtáhne do počítačem generovaného světa.

Je to jeden z nejjasnějších příkladů, kdy Cook přiznává, že Apple chystá něco většího. Zatímco současné aplikace mohou být užitečné například pro mapování místnosti nebo zjištění, zda se do ní vejde nový kus nábytku, zdá se pravděpodobnější, že Apple buduje knihovnu a nástroje pro vývojáře, kteří budou vytvářet aplikace pro něco, jako je náhlavní souprava.

Agentura Bloomberg v květnu uvedla, že Apple nedávno představil svou náhlavní soupravu AR/VR představenstvu společnosti Apple a že ji plánuje oznámit již koncem letošního roku, i když by se to mohlo posunout až do roku příštího. Stejná zpráva uvádí, že Apple plánuje headset prodávat v roce 2023.

Apple by tak doháněl řadu dalších velkých technologických společností, zejména společnost Meta, která se loni přejmenovala z Facebooku, aby tak vyjádřila své nové zaměření na ponoření uživatelů do virtuálních světů známých jako "metaverse", a Microsoft, který v roce 2016 poprvé představil brýle Hololens AR.

Zdroje: cnbc.com, Unsplash.com

Nejnovější články