Autor: Adam Spáčil

Toto bylo 5 nejvýkonnějších kryptoměn za uplynulý týden na medvědím trhu s bitcoiny

Medvědí trh bitcoinu vysál život z mnoha populárních kryptoměn a celková tržní kapitalizace kryptoměn klesla z 3 bilionů dolarů na dnešních méně než 2 biliony dolarů.

Medvědí trh bitcoinu vysál život z mnoha populárních kryptoměn a celková tržní kapitalizace kryptoměn klesla z 3 bilionů dolarů na dnešních méně než 2 biliony dolarů. Některé kryptoměny se však tomuto klesajícímu trendu brání a míří vzhůru.

Existuje více než 18 000 kryptoměn, což znamená, že počet kryptoměn je více než trojnásobně vyšší než počet akcií kótovaných na burze v USA. Díky tomuto obrovskému množství nabídky je téměř nemožné sledovat všechny velké hybatele v kryptografickém sektoru mimo dobře známé mince, jako je bitcoin, ether a dogecoin.

Prudký nárůst nových kryptoměn přišel uprostřed masivní býčího trhu v roce 2021, ale více než 40% pokles bitcoinu z jeho listopadového maxima je pro tento sektor výzvou, zejména u menších mincí, které v loňském roce zaznamenaly mimořádné zisky, jako je solana, cardano a polkadot.

S menší likviditou a větší volatilitou, mohou tyto alternativní kryptoměny přinést investorům obrovské ztráty nebo zisky v krátkém časovém období. Shiba inu se oproti svému nedávnému maximu propadla o 65 %, ale za poslední rok stále výrazně vzrostla. Mezitím se herní token squid propadl o 99 % během jediného dne poté, co přinesl rychlé zisky ve výši 75 000 %.

Sledování týdenních vítězů a poražených může investorům pomoci identifikovat, které mince začínají v kryptoměnové komunitě získávat a které ztrácejí na popularitě.

Podle údajů společnosti CoinMarketCap je zde pět nejvýkonnějších kryptoměn s tržní hodnotou vyšší než 1 miliarda dolarů za uplynulý týden.

5. Chainlink

Symbol: Tržní hodnota: 6,8 miliardy dolarů. 7denní výkonnost: 10,0%

4. Monero

Symbol: Tržní hodnota: 3,4 miliardy dolarů. 7denní výkonnost: 10,1%

3. Helium

Symbol: Tržní hodnota: 2,7 miliardy dolarů. 7denní výkonnost: 10,4%

2. Waves

Symbol: Tržní hodnota: 3,3 miliardy dolarů. 7denní výkonnost: 16,2%

1. THORChain

Symbol: Tržní hodnota: 2,5 miliardy dolarů. 7denní výkonnost: 23,8%

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash.com

Nejnovější články