Autor: Petr Jůn

Tři bývalí inženýři ze SpaceX spustí robotickou restauraci, která připraví pizzu za 45 sekund

Stellar Pizza, robotická restaurace, která dokáže každých 45 sekund připravit pizzu, se otevře na jaře příštího roku v Los Angeles.

Stellar Pizza, robotická restaurace, která dokáže každých 45 sekund připravit pizzu, se otevře na jaře příštího roku v Los Angeles.

Společnost založili v květnu 2019 tři bývalí inženýři SpaceX, Benson Tsai, Brian Langone a James Wahawisan. Tsai, generální ředitel společnosti Stellar Pizza, strávil pět let ve společnosti Elona Muska, kde navrhoval pokročilé bateriové systémy pro rakety a satelity.

Shromáždil více než 23 bývalých zaměstnanců SpaceX, aby sestrojili automatizovaný bezdotykový stroj na výrobu pizzy, který se vejde na korbu nákladního auta.

Robotický stroj společnosti Stellar Pizza dokáže připravit, upéct a ozdobit pizzu za méně než pět minut. Nejprve se do stroje vloží koule domácího těsta na pizzu, která se stlačí a vytvaruje do kulatého tvaru.

Jakmile je těsto hotové, stroj pizzu doplní omáčkou a dalšími přísadami. Syrová pizza se poté vloží do jedné ze čtyř vysokoteplotních pecí robotického stroje.

Jedním ze zaměstnanců společnosti Stellar Pizza je bývalý šéfkuchař společnosti SpaceX Ted Cizma, který podle svého profilu na síti LinkedIn vytvořil program Food Service pro zaměstnance raketové společnosti.

Cizma se spojil s Noelem Brohnerem, konzultantem v oblasti pizzy, aby pro společnost Stellar Pizza vyráběl kvalitní a cenově dostupné pizzy.

Společnost nabízí pizzu pepperoni nebo pizzu supreme. Případně si zákazníci mohou sestavit vlastní pizzu s čerstvými přílohami, včetně cibule, slaniny, kuřecího masa a oliv.

Zdroj: businessinsider.com, Unsplash

Nejnovější články