Tyto akcie se líbí nejlepším analytikům z Wall Street během turbulencí na trhu

Investoři se potýkají s řadou faktorů, které otřásly finančními trhy, a konflikt ve východní Evropě je zatím posledním katalyzátorem. Dále se očekává, že Federální rezervní systém bude pokračovat ve svém tlaku proti inflaci a začne zvyšovat úrokové sazby.

Investoři se potýkají s řadou faktorů, které otřásly finančními trhy, a konflikt ve východní Evropě je zatím posledním katalyzátorem. Dále se očekává, že Federální rezervní systém bude pokračovat ve svém tlaku proti inflaci a začne zvyšovat úrokové sazby.

Amazon

Jeden z největších světových prodejců se neustále proměňuje v platformu s kompletními službami. Amazon (AMZN) investuje do několika rychle rostoucích odvětví a navzdory zpomalení e-commerce stále zažívá silný obchodní výkon. Růst technologického konglomerátu je nadále tažen Amazon Web Services a jeho programem Amazon Prime. Společnost dále oznámila, že koncem tohoto roku otevře obchody s oblečením.

V nedávné zprávě Ivan Feinseth z Tigress Financial Partners zveřejnil, že silné výsledky Amazonu byly podpořeny nákupy během svátků a zisky zákazníků z jeho reklam a cloudových služeb. Poznamenal, že členský poplatek Amazon Prime byl zvýšen na 139 USD a že firma intenzivně investuje do skladů a další logistické infrastruktury, aby přiblížila své podnikání většímu počtu domácností.

Walmart

Pandemie jen málo zpomalila Walmart (WMT) a nyní se zdá, že se společnost jeví ještě silnější než předtím. Maloobchodní korporace nedávno oznámila silné čtvrtletní zisky, které překonaly konsensuální odhady Wall Street ohledně zisku na akcii a hrubých marží. Trendy v oblasti digitalizace a automatizace zvýšily efektivitu v celé společnosti a společnost zaznamenala silnou aktivitu v různých tocích příjmů.

Walmart aktivně zpětně odkupoval akcie a v minulém čtvrtletí odkoupil akcie za asi 2,4 miliardy dolarů, v celkové výši 9,8 miliardy dolarů za fiskální rok 2021.

Home Depot

Během pandemie Covid-19 se mnoho lidí rozhodlo investovat do svých obytných prostor a do svých domácích projektů. To zvýšilo akcie jako je Home Depot (HD).

Celkové tržby navíc meziročně vzrostly o 10,7 %, což je silný ukazatel růstu.

Analytik identifikoval několik hnacích faktorů pro pokrok společnosti Home Depot, jmenovitě rychle rostoucí trh s bydlením.

Akcie HD klesly v roce 2022 o více než 23 %, ale zdá se, že analytici to nyní vidí spíše jako zvýhodněnou příležitost k nákupu.

SoFi Technologies

Asi měsíc poté, co společnost odstranila klíčovou překážku na cestě stát se bankou, SoFi (SOFI) oznámila zabezpečenou akvizici platformy digitálního bankovnictví Technisys. Společnost zabývající se technologiemi v oblasti finančních služeb má za sebou dva roky kolísání jako veřejně obchodovaná společnost, kdy její ocenění vystřelilo nahoru a dolů z její původní ceny.

Očekává se, že prostředí způsobené uvolněnými úvěry a vysokou likviditou slábne, protože Federální rezervní systém zpřísňuje měnovou politiku, ale analytici zůstávají ohledně SOFI v drtivé většině optimističtí.

Společnost nabízí finanční produkty prostřednictvím svých mobilních a desktopových platforem a očekává se, že její bankovní kapacity posílí akvizice Technisys.

Zdroje: cnbc.com, unsplash.com

Nejnovější články