Autor: Adam Spáčil

Učitelka střední školy v Michiganu byla zatčena poté, co byla obviněna z umísťování výhružných ručně psaných vzkazů do pracovních prostor učitelů, tvrdí úřady

V pátek byla zatčena zaměstnankyně střední školy v Michiganu, která byla obviněna z toho, že na pracovištích učitelského sboru zanechala několik nevhodných ručně psaných poznámek, informoval deník Detroit Free Press.

V pátek byla zatčena zaměstnankyně střední školy v Michiganu, která byla obviněna z toho, že na pracovištích učitelského sboru zanechala několik nevhodných ručně psaných poznámek, informoval deník Detroit Free Press.

Úředníci okresu uvedli, že zaměstnanec Jefferson Middle School, který byl administrativně propuštěn, byl zachycen na kamerovém záznamu školy, informoval deník Free Press. Identita zaměstnance byla utajena, dokud nebude vzneseno obvinění, uvedla zpráva, ačkoli v rozhovoru pro Free Press prokurátor okresu Macomb Peter Lucido označil podezřelou jako "ona" a zaměstnance popsal jako učitele.

V jedné z poznámek "se objevil pokus o falešnou hrozbu v naději na uzavření školy", uvedl v dopise školní komunitě kurátor veřejných škol v Lakeview Karl Paulson, informovala televize WDIV-TV.

"Na základě faktů, informací a časového harmonogramu byl tým přesvědčen, že jsou všichni v bezpečí a že není třeba zahajovat žádné uzavírací nebo jiné bezpečnostní protokoly," uvedl Paulson, který podle zprávy označil údajné hrozby za "nepřijatelné".

Zatčení přichází po velkých obavách z násilí na školách a střelby na střední škole v Oxfordu, která se odehrála asi 42 kilometrů od Jeffersonovy střední školy a zanechala po sobě čtyři mrtvé studenty. Školy a orgány činné v trestním řízení po celé zemi pozorně sledují hrozby na školách. Začátkem tohoto měsíce policie uvedla, že byl zatčen učitel z Iowy, který na půdě školy zanechal ručně psané výhružné vzkazy.

Minulý týden školy v nejméně deseti státech varovaly rodiče před možným násilím, přičemž se odvolávaly na videa zveřejněná na sociální síti TikTok.

Místní policie v St. Clair Shores incident v Michiganu vyšetřuje a místní prokuratura potvrdila deníku Detroit Free Press, že zatím bylo shromážděno dost důkazů, aby bylo možné podezřelého obvinit.

"Samozřejmě je nevinná, dokud se neprokáže její vina, a všechno se ukáže u soudu. Ale nepomáhá to všemu, co se v poslední době děje," řekl pro Free Press prokurátor okresu Macomb Peter Lucido. "Pokud vám učitelé vyhrožují, jak bezpečná si asi rodiče budou myslet, že ta škola je?" dodal.

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash.com

Nejnovější články