Důvodem úspěchu bitcoinu je, že je suverénní a vzácný

Je vedoucím fakulty v Belferově středisku pro vědu a mezinárodní záležitosti na Harvardu a hostujícím profesorem na univerzitě Tsinghua v Pekingu.

Obrázek: unsplash.com

Je vedoucím fakulty v Belferově středisku pro vědu a mezinárodní záležitosti na Harvardu a hostujícím profesorem na univerzitě Tsinghua v Pekingu.

Ferguson, který byl v roce 2004 jmenován jedním ze 100 nejvlivnějších lidí na světě v časopise TIME, učil na Cambridgi, Oxfordu a Harvardu.

Fergusonovy nejnovější komentáře k bitcoinu se objevily v op-ed piece pro Bloomberg, který byl zveřejněn 4. dubna.

Zde je několik vrcholů z jeho článku:

  • " Důvodem úspěchu bitcoinu je, že je suverénní a vzácný. "
  • Moje cílová cena 75 000 USD v roce 2018 (za předpokladu, že každý milionář bude jednoho dne chtít 1% svého portfolia v XBT) nyní vypadá trochu konzervativně. "
  • " Allen Farrington, tvrdí, že bitcoin je pro systém měn soustředěných kolem dolaru to, co kdysi byly středověké Benátky pro zbytky západní římské říše, stejně tak nadřazený ekonomický operační systém, jako byl obchodní kapitalismus feudalismu. "
  • " Ačkoli bitcoiny v současné době vypadají pro cizince jako spekulativní aktivum, v praxi plní přinejmenším dvě ze tří klasických funkcí peněz docela dobře, nebo brzy bude." Může to být (jako zlato), jak sklad hodnoty, tak zúčtovací jednotka. "
  • " Bitcoin není ideálním prostředkem směny právě proto, že jeho konečná nabídka je pevná a není adaptivní, ale to není fatální omezení." V mnoha ohledech je to jedinečná výhoda bitcoinu. "
  • … Bitcoin a Ethereum, stejně jako mnoho dalších digitálních mincí a žetonů, jsou peníze bez státní příslušnosti. A čím více budou moci tolerovat alespoň dvě ze tří peněžních funkcí, tím méně bude jejich zákaz fungovat - ledaže by každá vláda souhlasila, že tak učiní současně. USA nebudou zakazovat bitcoiny, pouze je zdaňte, kdykoli převádíte bitcoiny na dolary. "

Zdroje: cryptoglobe.com, unsplash.com

Nejnovější články