Velké srovnání brokerů pro rok 2022. Jaký je nejlepší broker pro investice do akcií?

Velké srovnání brokerů pro rok 2022. Jaký broker je nejlepší a jaký je nejbezpečnější?

Jaký broker je nejlepší pro investování do akcií a jaký broker je nejbezpečnější? Přesně to se dozvíte v našem velkém srovnání brokerů pro rok 2022.

Nejlepší bezpoplatkový broker

V hodnocení bezpoplatkových brokerů jsem se soustředil na několik hlavních faktorů. Do porovnání jsem zařadil dle mého názoru 3 nejlepší bezpoplatkové brokery, kteří jsou eToro, XTB a Trading 212. Existují i další brokeři nicméně osobně bych nechtěl svěřit peníze nějakému startupu. Spousta lidí by například mohla zmínit Revolut jako další solidní volbu. Mé zkušenosti s Revolutem jsou ovšem spíše negativní. Co se týče vlastnění akcií, tak tuto mobilní aplikaci nemohu doporučit. Má velmi vysoké poplatky za držení akcií a není pro dlouhodobé investory moc vhodná. Na tabulce níže, tedy uvidíte srovnání hlavních faktorů, které jsem mezi brokery porovnával.

Broker Zlomkové akcie Bezpečnost Daň na dividendy z USA Sociální obchodování Spready
eToro Ano Kypr, regulováno CySEC 15% Ano Nízké (cca 1$ na 1 000$)
Trading 212 Ano Kypr, regulováno CySEC 15% Ano Vysoké (cca 2$ na 1 000$)
XTB Ne Kypr, regulováno CySEC 15% Ne Nízké (cca 1$ na 1 000$)

Na tabulce výše jsou uvedeny hlavní faktory, na které jsem se díval. Z bezpoplatkových brokerů mi eToro přijde nejlepší. Nabízí kombinaci zlomkových akcií, sociálního obchodování a nizkých spreadů. XTB i Trading 212 mají dle mého názoru o něco horší podmínky. Navíc je eToro poměrně uživatelky přívětivé takže i úplný začátečník dokáže s platformou pracovat.

Poplatkový brokeři

Z poplatkových brokerů jsem vybral Interactive Brokers, Degiro a Fio. Opět je brokerů víc nicméně tito 3 mi přišli nejpopulárnější. Co se týče kvality brokera mi přijde nejlepší Interactive Brokers. Broker je velmi bezpečný (asi nejbezpečnější ze všech co operují v Česku) a má relativně nízké poplatky. Navíc má některé super funkce jako Smart Routing, které by měli zajistit nejlepší možnou cenu akcií a dalších aktiv obchodovaných na platformě.

Broker Zlomkové akcie Bezpečnost Daň na dividendy z USA Sociální obchodování Poplatky
Interactive Brokers Ano Maďarsko, veřejně obchodovaná 15% Ne Nízké (USD 0.0035 za akcii (min 0.35 USD, max 1%))
Degiro Ne Nizozemí, veřejně obchodovaná 15% Ne Vysoké (1 USD + každoroční poplatke za burzu)
Fio Ne ČR 15% Ne Velmi vysoké (7.95 USD)

Který broker je nejlepší?

Osobně bych zvolil eToro a Interactive Brokers jako nejlepší brokery s tím, že pro začátečníky bych zvolil spíše eToro pro lidi kteří investují desítky milionů bych šel z důvodu bezpečnosti k Interactive Brokers. Netvrdím, že ostatní brokeři na které jsem se díval nejsou bezpeční. Osobně všechny brokery v tomto článku považuji za spolehlivé a u všech mám založený účet. Interactive Brokers mi ovšem připadá o chlup bezpečnější především díky historii, možnosti podívat se na finanční výsledky firmy a faktu, že akcie jsou napsány na Vaše jméno.

Video: Velké Srovnání Brokerů

Zdroje: unsplash.com

Nejnovější články