Autor: Adam Spáčil

Vyplácí eToro dividendy? Jakou sazbou daní eToro dividendy z USA?

Co jsou dividendy a jak fungují? Společnosti se mohou rozhodnout, zda chtějí rozdělit část svého čistého zisku z přebytku mezi své akcionáře.

Navštívit web

{etoroCFDrisk}% retailových účtů prodělá peníze při obchodování CFD s tímto brokerem. Zvažte zda jste ochotni podstoupit vysoké riziko ztráty peněz.

Co jsou dividendy a jak fungují?

Společnosti se mohou rozhodnout, zda chtějí rozdělit část svého čistého zisku z přebytku mezi své akcionáře. Tomu se říká dividenda. Jedná se o pravidelnou výplatu akcionářům a může být vydána několika způsoby, například v hotovosti, v akciích nebo jinými způsoby.

eToro a danění dividend

eToro doporučujeme dlouhodobým investorům se zaměřením na pobírání dividend z amerických akcií. Důvodem je již zmíněná daň: eToro odečítá standardní 15% daň z dividend v USA.

Historicky ještě před pár měsíci danilo eToro dividendy z USA 30%. Dnes tomu už tak ale není a eToro je tedy vhodné i pro dividendové investory.

Přečtěte si naši celou recenzi eToro a nebo se na eToro rovnou zaregistrujte.

Dividendy ETF nebo indexů

ETF a indexy také vyplácejí dividendy, pokud některé nebo všechny cenné papíry v rámci ETF/indexu vyplácejí dividendy. Vyplácejí se buď v hotovosti, nebo ve větší míře expozice v rámci ETF.

Dividendy CFD

Dividendy vyplácejí CFD, jejichž podkladovým aktivem jsou akcie. V tomto případě vlastní akcie makléř, proto výplata přichází od samotného makléře. Někdy - jako v případě eToro - s dodatečnou daní.

Odmítnutí odpovědnosti za rizika

eToro je platforma pro více aktiv, která nabízí jak investování do akcií a kryptoaktiv, tak i obchodování s CFD.

Odmítnutí odpovědnosti: CFD jsou složité nástroje a díky pákovému efektu s sebou nesou vysoké riziko rychlé ztráty peněz. 77 % účtů drobných investorů při obchodování s CFD u tohoto poskytovatele ztrácí peníze. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty peněz.

Předchozí výkonnost není ukazatelem budoucích výsledků. Prezentovaná historie obchodování je kratší než 5 kompletních let a nemusí být dostatečným podkladem pro investiční rozhodnutí.

Obchodování s kopiemi je služba správy portfolia poskytovaná společností eToro (Europe) Ltd., která je autorizovaná a regulovaná Kyperskou komisí pro cenné papíry.

Kryptoaktiva jsou vysoce volatilní a ve Spojeném království neregulovaná. Žádná ochrana spotřebitele. Na zisky se může vztahovat daň.

eToro USA LLC nenabízí CFD a neposkytuje žádné záruky a nenese žádnou odpovědnost za přesnost nebo úplnost obsahu této publikace, kterou připravil náš partner s využitím veřejně dostupných informací o společnosti eToro, které nejsou specifické pro daný subjekt.

Nejnovější články