Autor: Adam Spáčil

Vyplácí společnost Trading 212 dividendy?

Podíváme se blíže na to, zda se Trading 212 vyplatí. Dividendy mohou být výhodné pro pasivnější typy investování. Pokud máte nárok na dividendu, společnost Trading 212 zpracuje platby přímo na váš účet.

Podíváme se blíže na to, zda se Trading 212 vyplatí. Dividendy mohou být výhodné pro pasivnější typy investování.

Co jsou to dividendy a jak fungují?

Společnosti se mohou rozhodnout, zda chtějí část svého přebytku čistého zisku rozdělit mezi své akcionáře. Tomu se říká dividenda. Jedná se o pravidelnou výplatu akcionářům a může být vydána několika způsoby, mimo jiné v hotovosti nebo v akciích.

Dividenda se vyplácí pravidelně a může být vydána několika způsoby, například v hotovosti nebo v akciích.

Jak získat dividendy u společnosti Trading 212?

Pokud máte nárok na dividendu, společnost Trading 212 zpracuje platby přímo na váš účet. U Investičních účtů/Účtů ISA jsou vypláceny během několika dnů nebo i týdnů.

U CFD budou dividendy vyplaceny v den ex-dividend.

Dividenda je daňitelný příjem, v České republice se daní 15%. Výhoda je, že daň za nás odvádí přímo broker. Často bývá problém, že broker daní dividendy z USA 30% místo 15%. Nicméně u Trading 212 se daní i dividendy z USA 15%.

Dividendy z Investičních účtů a účtů ISA

Dividendy mohou vyplácet i penzijní fondy a další investice typu ISA, protože investice na účtech ISA nebo Invest mohou ve svých portfoliích obsahovat akcie, které samozřejmě mohou vyplácet dividendy. Většinou jsou - nebo mohou být - osvobozeny od daně.

Dividendy z investičních fondů

Dividendy vyplácejí i investiční fondy, jejichž podkladovým aktivem jsou akcie. V tomto případě vlastní akcie makléř, proto výplata přichází od samotného makléře.

Jak získat akcii zdarma u Trading 212?

Pro získání akcie zdarma se stačí registrovat přes tento odkaz a pak už jen stačí do sekce promo code v aplikaci vložit náš unikátní promo kód LUKAS. Získání akcie zdarma je podmíněno pouze tím, že si založíte a ověříte účet u Trading 212 a vložíte minimální vklad, který činí 30 Kč. Vklad můžete provést jak kreditní kartou, tak i bankovním převodem a nebo jinými platebními metodami.

Nejnovější články