Autor: Filip Kejval

Warren Buffett o Elonu Muskovi:

Zdá se, že Warren Buffett je dalším z obdivovatelů Elona Muska. Buffett se v rozhovoru s televizním novinářem Charliem Rosem, který rozhovor ve čtvrtek zveřejnil na svých webových stránkách, vyjádřil o generálním řediteli společností Tesla a SpaceX pozitivně.

Zdá se, že Warren Buffett je dalším z obdivovatelů Elona Muska.

Buffett se v rozhovoru s televizním novinářem Charliem Rosem, který rozhovor ve čtvrtek zveřejnil na svých webových stránkách, vyjádřil o generálním řediteli společností Tesla a SpaceX pozitivně.

Rose se Buffetta zeptal na Muska a poukázal na tržní hodnotu Tesly v porovnání s konkurencí:

"To ukazuje, co Amerika produkuje. Myslím, že Elon, ne... on se postavil General Motors, Fordu, Toyotě, všem těm lidem, kteří mají všechno, a on má nápad. A vyhrává. To je Amerika. To si nemůžeš vymyslet. Je to ohromující," řekl Buffett.

Buffett byl dříve vůči Muskovi opatrnější a v roce 2018 ho kritizoval za to, že se pustil do velkých automobilových společností.

"Lidé mají rádi jeho auto a všechno," řekl v rozhovoru z roku 2018. "Snaží se něco zlepšit... A já ho za to zdravím a americká veřejnost rozhodne, zda je to úspěch."

V rozhovoru, který byl odvysílán v dubnu 2020, Buffett řekl, že by do Tesly neinvestoval, i když podle něj dokázala "pozoruhodné věci".

Buffett v rozhovoru s Roseovou hovořil o celé řadě témat, od možnosti třetí světové války až po to, jak si organizuje svůj den.

Řekl, že obvykle vstává krátce před sedmou hodinou ranní, sleduje zprávy a pak řekne svému finančnímu řediteli Marcu Hamburgovi, aby každý den provedl obchody v hodnotě někdy až miliard dolarů.

Musk se v současné době snaží získat Twitter, což by mohlo mít řadu důsledků.

Tesla, společnost vyrábějící luxusní elektromobily a čistou energii, měla v říjnu 2021 vyšší hodnotu než pět jejích největších konkurentů: Toyota, Volkswagen, Daimler, Ford a General Motors.

Jak uvedl na svých webových stránkách, byl to jeho první rozhovor před kamerou po více než čtyřech letech.

V roce 2020 zažalovaly dvě Roseovy zaměstnankyně společnost Bloomberg a uvedly, že je odpovědná za to, že Rose vytvořil prostředí, ve kterém mohl obtěžovat ženy. (Společnost Bloomberg poskytla prostory ve studiu pro Roseovu dlouholetou talk show, která se vysílala v televizi PBS a Bloomberg TV).

Ve výpovědi ze soudních dokumentů z téhož roku Rose uvedl, že chápe, že jeho vztahy se ženami na pracovišti byly "nevhodné".

Obvinění proti Roseovi se objevila během hnutí #metoo a v roce 2018.

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash.com

Nejnovější články