Mít renomovaného a spolehlivého brokera je pro vaše obchodování klíčové. Důvod je prostý. Potřebujete mít jistotu, že vaše peníze jsou v bezpečných rukou. Podívejme se na srovnání společností Degiro a XTB.

Naše srovnání Degiro vs. XTB vám pomůže posoudit efektivitu, cenu, snadnost použití, podporu a důvěryhodnost Degiro a XTB bok po boku.

Při rozhodování o brokerovi je vedle dostupnosti měn důležitá také regulace. Při výběru brokera, je velmi důležité, abyste jim mohli svěřit své peníze. Který broker je tedy lepší?

Broker XTB

Broker XTB je poplární především napříč obchodníky s CFD. V poslední době zavedl ovšem tento broker spoustu funkcí, které mohou být zajímavé i pro obchodníky s akciemi, kteří se soustředí na dlouhodobý horizont. Společnost je veřejně obchodovaná a můžeme tedy nahlédnout do zdraví této společnosti.

Z finančních výsledků brokera XTB je znát, že je společnost ve skvělé kondici. Společnost je zisková a má velmi málo dluhu. Když budeme brát hotovost, svůj dluh by firma dokázala kdykoliv splatit pouze za pomocí jejich krátkodobých aktiv. Osobně mám účet u xtb a vůbec se neobávám toho, že by tato společnost zkrachovala.

Klady XTB

 • ✅ Veřejně obchodovaná společnost
 • ✅ Založená 2002
 • ✅ Sídlo v Polsku
 • ✅ Podpora v češtině
 • ✅ Oddělené prostředky klientů
 • ✅ Vzdělávací nástroje
 • ✅ Účet v CZK, EUR, USD

Zápory XTB

 • ❌ Poplatek za výběr malých částek
 • ❌ Nemůžeme provést vklad přes kreditní kartu
 • ❌ Danění dividend
 • ❌ Absence zlomkových akcií

Závěr recenze XTB

XTB je velmi zajímavá možnost. Navíc díky nově přidaným funkcím může být XTB zajímavá volba i pro dlouhodobého investora. Jednoznačně se ale jedná o jednoho z nejlepších brokerů na obchodování CFD. Pokud chcete tedy kupovat CFD a více se soustředit na krátkodobé obchodování XTB může být správná volba. Sám mám také účet u XTB, který používám k dlouhodobému investování do akcií a zatím si nemám skoro na co stěžovat. Jediné 2 věci jsou: absence zlomkových akcií, danění dividend od společností z USA. Jinak jsem s XTB spokojený.

Navštívit web XTB

Recenze XTB

Broker XTB

Broker Degiro

DEGIRO je broker, který se spojil s flatexDEGIRO Bank AG a je pod dohledem německého finančního regulátora.

Služby společnosti DEGIRO jsou srovnatelné se službami společnosti XTB a srovnání jejich poplatků ukazuje, že poplatky společnosti DEGIRO jsou podobné poplatkům společnosti XTB. Založení účtu vyžaduje u DEGIRO přibližně stejné úsilí jako u XTB, procesy vkladů a výběrů jsou u DEGIRO složitější, můžeme vkládat a vybírat prostředky pouze z jednoho bankovního účtu, který použijeme při registraci. U Degiro nemáme možnost použít PayPal a nebo kreditní kartu.

Klady Degiro

 • ✅ Veřejně obchodovaná společnost
 • ✅ USA dividendy daněné 15%
 • ✅ Sídlo v Nizození
 • ✅ Podpora v češtině
 • ✅ Oddělené prostředky klientů
 • ✅ Vzdělávací nástroje
 • ✅ Účet v CZK, EUR, USD

Zápory Degiro

 • ❌ Poplatek 2.5 Eur ročně za používání burzy
 • ❌ Účet pouze v eurech
 • ❌ Vklad pouze přes účet
 • ❌ Absence zlomkových akcií

Závěr recenze Degiro

Degiro je stabilní broker, který je veřejně obchodovaný a výdělečný. Osobně se tedy vůbec nebojím mít peníze u Degiro. Jako klad beru i Německého regulátora, který je mnohem přístější než například regulátor na Kypru. U Degiro můžete vlastnit akcie dokonce i na Vaše jméno. Nebál bych se tedy Degiro doporučit investorům s dlouhodobým časovým horizontem.

Navštívit web Degiro

Recenze Degiro

Broker Degiro

Bezpečnost brokera XTB

XTB je na trhu již 20 let. Společnost je profitabilní a má velmi málo dluhu. Osobně mám u XTB účet a nebojím se krachu tohoto brokera. Každý kvartál se můžeme podívat na finanční výsledky a kdyby se s firmou dělo něco špatného, tak máme možnost reagovat. U brokerů, kteří nejsou veřejně obchodovaní nemáme možnost nahlédnout do finančních výsledků. Musíme tedy pouze doufat, že je broker v dobré finanční kondici.

Co se týče pojištění prostředků tak se jedná o klasické pojištění, které je nutné a vyžaduje jej CySEC (Kyperský regulátor). V případě finančních problémů nás tedy XTB kompenzuje až do částky 20 000 EUR.

Zde je třeba dodat, že Vaše akcie zůstávájí Vaším majetkem i když broker zkrachuje. Jedná se spíše o prostředky, které byste například měli na účtu neinvestované.

Jedna věc, která se mi ovšem na XTB moc nelíbí, je způsob držení akcií. V postatě máte smlouvu s dceřinou společností XTB o tom, že Vám bude akcie spravovat. Jinými slovy nejsou akcie napsané přímo na Vaše jméno.

Pořád si myslím, že XTB je bezpečný broker a neobávám se nějakého krachu nebo ztráty peněz, které přes XTB investuji.

Navštívit web XTB

Recenze XTB

Bezpečnost brokera Degiro

Díky spojení Degiro s flatex. Je Degiro také veřejně obchodovaná společnost. Máme tedy stejné výhody jako u XTB a můžeme se podívat na finanční výsledky tohoto brokera.

Degiro je také výdělečné a v posledních letech firma roste jak tržby, tak zisk. Osobně se tedy vůbec neobávám o finanční zdraví firmy.

Osobně si myslím, že Degiro je ještě o chlup bezpečnější než XTB z dlvodu způsobu jakým drží Vaše akcie.

Při registraci máte možnost volby účtu a v podstatě jsou 2 možnosti. První je, že si necháte akcie zpravovat neziskovou firmou, která je kompletně odříznutá od Degiro a nemá žádný business. Nemůže tedy zkrachovat. Druhá možnost je, že budou akcie napsány přímo na Vaše jméno. Což je asi ta nejlepší a nejbezpečnější možnost, která je.

Navštívit web Degiro

Recenze Degiro

Podpora a platforma XTB

XTB má skvělou platformu pro obchodníky s CFD. Pokud chcete dělat technickou analýzu určitě Vám XTB poskytne lepší možnosti než Degiro.

Dává to smysl, protože XTB se zaměřuje o něco více na obchodování s CFD a platforma je tedy i přizpůsobena tomuto stylu obchodování.

Nicméně i pro běžného investora není problém se na platformě navigovat a nakoupit akcie. Osobně pro mé potřeby dlouhodobého investora do akcií o něco preferuji platformu Degira, protože je jednoduší. Nicméně jedná se spíše o můj subjektivní názor. V komunitě investorů bych řekl, že většina preferuje platformu XTB.

Co se týče zákaznické podpory, tak můžete volat, používat live chat a nebo email. Se zákaznickou podporou nemám úplně nejlepší zkušenost, opět se ovšem může jednat pouze o ojedinělé pochybení.

Platforma brokera XTB

Navštívit web XTB

Recenze XTB

Podpora a platforma Degiro

Osobně jsem si platformu Degiro poměrně oblíbil. Je jednoduchá k použitá a nákup akcií zvládne opravdu každý.

Na platformě nemáme možnost dělat pokročilou technickou analýzu jako například u XTB. Nicméně máme jiné funkce, které se investorům mohou hodit.

Například spousta investorů ocení přehled zpráv o dané společnosti. Možnost podívat se na finanční výsledky a nebo na strukturu akcionářů.

Jak jsem již zmínil, platforma Degiro se mi osobně líbí více, nicméně jedná se pouze o můj subjektivní názor. V podstatě obě platformy dokáží velmi dobře naplnit Vaše potřeby co se týče exekuce obchodů.

Se zákaznickou podporou Degiro mám relativně dobré zkušenosti. Jediný problém je, že u české podpory odpověď chvíli trvá. Když se zeptám anglicky tak je odpověd mnohem rychlejší.

Platforma brokera Degiro

Navštívit web Degiro

Recenze Degiro

Poplatky a závěr XTB

XTB nemá poplatky za obchodování ani za držení akcií. Jediný nepříjemný poplatek je za výběr a za neaktivitu.

Poplatek za neaktivitu: platí se 10 EUR měsíčně. Pokud za posledních 365 dnů neprovedete obchod a nebo během posledních 90 dnů neprovedete žádný vklad.

Poplatek za výběr: poplatek se účtuje pouze pokud vybíráte malé částky. Pokud vyberete méně než 3000 Kč, účtuje se nemalý poplatek 350 Kč.

Jinak jsou poplatky u XTB poměrně rozumné a nevidím v nich úplně nějaký velký problém. Spready u obchodování jsou poměrně nízké.

Závěr recenze XTB

XTB je velmi zajímavá možnost. Navíc díky nově přidaným funkcím může být XTB zajímavá volba i pro dlouhodobého investora. Jednoznačně se jedná o jednoho z nejlepších brokerů na obchodování CFD. Pokud chcete tedy kupovat CFD a více se soustředit na krátkodobé obchodování XTB může být správná volba. Sám mám také účet u XTB, který používám k dlouhodobému investování do akcií a zatím si nemám skoro na co stěžovat. Jediné 2 věci jsou: absence zlomkových akcií, danění dividend od společností z USA. Jinak jsem s XTB spokojený.

Navštívit web XTB

Celá recenze XTB

Poplatky a závěr Degiro

Degiro nedávno měnilo poplatky, které se u něj platí. Poplatky se zjednodušily, za obchodování v USA se již neplatí poplatky. V Evropě máme poplatek za obchod 0.15% z investované částky.

Co se týče poplatků za nákup ETF, tak ty jsou nulové. Pokud jste tedy pasivní investor, který chce nakupovat ETF, tak Degiro může být dobrá volba.

Jediný poplatek, který opravdu nemám rád je poplatek za využívání burzy. Tento poplatek se platí ročně a je ve výší 2.5 EUR za burzu. Pokud tedy v průběhu roku nakoupím 3 akcie na New Yorkské burze, 8 akcií ve Frankrutu a 3 akcie v Amsterdamu. Budu platit 7.5 EUR za rok za využívání 3 burz.

Tento poplatek se platí i když neprovedeme obchod a celý rok akcie pouze držíme.

Určitě co se týče poplatků za obchodování tak je na tom XTB lépe než Degiro.

Závěr recenze Degiro

Degiro je stabilní broker, který je veřejně obchodovaný a výdělečný. Osobně se tedy vůbec nebojím mít peníze u Degiro. Jako klad beru i Německého regulátora, který je mnohem přístější než například regulátor na Kypru. U Degiro můžete vlastnit akcie dokonce i na Vaše jméno. Nebál bych se tedy Degiro doporučit investorům s dlouhodobým časovým horizontem.

Navštívit web Degiro

Recenze Degiro