Zajímavé akcie, které nakupuji tento měsíc

V tomto článku mrkneme na pár zajímavých akcií, které nakupuji a nebo sleduji. U každé akcie uvedu několik důvodů proč si myslím, že to může být dobrá investice.

Obrázek: unsplash.com

V tomto článku mrkneme na pár zajímavých akcií, které nakupuji a nebo sleduji. U každé akcie uvedu několik důvodů proč si myslím, že to může být dobrá investice.

Mind cti (MNDO)

Po hlubším zkoumání jsem se rozhodl tuto akcii nakoupit. Na společnosti se mi líbí management, CEO je stále zakladatelka společnosti a navíc vlastní 16% společnosti. Když se podíváme na balance sheet tak je jasné, že společnost je konzervativně financovaná. Má velmi málo dluhu a má přes 17 milionů dolarů v hotovosti (tržní kapitalizace je 56 milionů).

Dle mého názoru nejrychlejší způsob jak zjistit zda má společnost konklurenční výhodu je se podívat na její profit margin. Logicky, pokud má společnost hodně konkurence, je nepravděpodobné, že bude moct udržet vysoký profit margin. Pokud společnost nemá konkurenci, profit margin je většinou vyšší. Všeobecně pokud je vyšší než 20% považuji za velmi pravděpodobné, že společnost má konkurenční výhodu. V tomto případě mé v tom utvrzuje i business společnosti Mind. Společnost (především) poskytuje fakturační služby pro telekomunikační společnosti. Pro tyto společnosti není jednoduché přejít ke konkurenci a cena přechodu ke konkurenci je velmi vysoká. Proto si také Mind může udržet tak vysoké profit marginy. Společnost vyplácí skoro všechen zisk v dividendě. Která se pohybuje někde mezi 9 a 10% ročně. Společnost má stabilní příjmy a tržby, neočekávám nějaký závratný růst. I při absenci růstu mi přijde akcie velmi zajímavá. Především celková valuace společnosti.

Kinross Gold (KGC)

Těžař zlata, který by mohl těžit z rostoucí ceny zlata. Spolčnost se obchoduje za velmi zajímavou valuaci, když si spočítáme očekávané zásoby zlata, které společnost ještě může vytěžit. Myslím, že její tržní kapitalizace je pod její hodnotou. I kdyby se zlato neprodávalo dráž. Myslím, že společnosti se bude dařit velmi dobře.

Navíc je tu možnost, že díky zvýšené inflaci bude zlato dražší s tím bude logicky vyšší i tržní kapitalizace těžařů zlata. Logicky je mezi těmito dvěma aktivy velká korelace. Osobně neočekávám, že by se zlato mělo obchodovat levněji. I kdyby se ale obchodovalo za 1500 dolarů za unci myslím, že společnost je stále velmi zajímavá.

Závěrem

V momentálním trhu je opradu složité najít akcie, které jsou hodnotové. Zdá se, že vše je nadhodnocené. Známí investoři varují před pádem a prodávají akcie. Například Michael Burry prodal 76% svého portfolia. Bill Gates také prodával. Nesnažím se časovat trh. Proto nemám problém nakoupit akcie i teď. Musí ale představovat nějakou zajímavou hodnotu.

Osobně mám připravou hotovost pro nákup akcií, kdyby nastal nějaký propad na trhu ale neplánuji prodávat velké množství akcií.

Disclaimer: Nejsem investiční poradce. Ve videu se nenachází žádné investiční rady. Video je pouze pro vzdělávací účely.

Nejnovější články