Zakladatelé zkrachovalého kryptografického hedgeového fondu Three Arrows Capital údajně nespolupracují s likvidátory a není známo, kde se nacházejí

Zakladatelé Three Arrows Capital Kyle Davies a Zhu Su podle agentury Bloomberg nespolupracují s likvidátory poté, co jejich krypto hedgeový fond vyhlásil bankrot.

Zakladatelé Three Arrows Capital Kyle Davies a Zhu Su podle agentury Bloomberg nespolupracují s likvidátory poté, co jejich krypto hedgeový fond vyhlásil bankrot.

Poradenská společnost Teneo, která má likvidovat zbývající aktiva společnosti Three Arrows, v soudních dokumentech uvedla, že Davies a Zhu během celého procesu likvidace "smysluplně nespolupracovali" a že není známo, kde se nacházejí.

Právníci Daviese a Zhua uvedli, že oba budou během likvidace spolupracovat.

Likvidátoři minulý měsíc navštívili sídlo společnosti Three Arrows Capital v Singapuru, kde se jim Daviese a Zhua nepodařilo najít. Do pátečního podání žádosti se společnosti Teneo nepodařilo zakladatele najít.

Společnost Teneo požádala o zmrazení aktiv kryptografického hedgeového fondu a rovněž žádá o předvolání Daviese a Zhu, aby získala informace o záznamech společnosti, jejích aktivech a dalších účtech, uvedl CoinDesk.

Kryptoměnový hedgeový fond má potenciál vyprázdnit své prostředky před likvidací, protože kryptoměny jsou okamžitě převoditelné, uvedl právní tým společnosti Teneo. Mimořádné soudní jednání týkající se tohoto případu je naplánováno na zítřejší ráno.

V červnu společnost Three Arrows nesplatila půjčku 670 milionů dolarů společnosti Voyager Digital poté, co sféru kryptoměn zasáhly výprodeje investorů. V době, kdy Three Arrows nesplácel, držel hedgeový fond aktiva ve výši pouhých 685 milionů dolarů, přestože si půjčil 1,2 miliardy dolarů.

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash.com

Nejnovější články