Zlato má letos šanci dosáhnout nového maxima 2 100 dolarů za unci

Oslabení amerického dolaru a inflace jsou některé faktory, které pravděpodobně podpoří ceny drahých kovů, řekl David Lennox, analytik zdrojů ze společnosti Fat Prophets. „Myslíme si, že v průběhu roku 2022 uvidíme testování ceny zlata na rekordních maximech.”

Oslabení amerického dolaru a inflace jsou některé faktory, které pravděpodobně podpoří ceny drahých kovů, řekl David Lennox, analytik zdrojů ze společnosti Fat Prophets.

„Myslíme si, že v průběhu roku 2022 uvidíme testování ceny zlata na rekordních maximech,” řekl.

Ceny zlata skončily v srpnu 2020 na rekordních 2 063 dolarech, podle poskytovatele dat Eikon. Ve středu ráno se v Asii obchodovala za zhruba 1 814 USD za unci.

Věříme, že vysoká dynamika inflace a americký dolar vyženou cenu zlata v roce 2022 nahoru.

Lennox uvedl, že je vše připraveno k poklesu amerického dolaru, i když se tak dosud nestalo.  Pokud by dolar oslabil, bylo by to pro zlato „požehnáním“, dodal.

Mezitím se inflace v USA blíží 6 % – což je nárůst z přibližně 1 %. Zlato je považováno za zajištění proti inflaci a zvyšuje hodnotu s poklesem dolaru, ale jeho dosavadní výsledky byly v minulosti sporné.

„Věříme, že vysoká dynamika inflace a nižší americký dolar vyženou cenu zlata v roce 2022 nahoru,“ dodal.

Geopolitické napětí mezi hlavními vojenskými mocnostmi by také mohlo zvýšit ceny zlata dříve, než se očekávalo, řekl Lennox. Zejména ruská vojenská přítomnost podél hranice s Ukrajinou, a to je „něco, kde by se to mohlo rychle změnit v něco katastrofálního,“ řekl.

„Pokud by se to stalo, pak bychom viděli, jak cena zlata bude poměrně výrazně reagovat a našich… 2 100 USD za unci [cíl] by se sem pravděpodobně dostalo ještě dříve, než očekáváme,“ dodal.

 

Zdroje: cnbc.com; pixabay

Nejnovější články