Tři způsoby, jak spravovat investice s vysokým výnosem při zvyšování úrokových sazeb

To je tolik investorů, kteří dnes pociťují cenné papíry s vysokou dividendou, protože úrokové sazby jsou vyšší a americká ekonomika vykazuje známky oživení.

Obrázek: unsplash.com

Vysoký výnos, nízká viditelnost.

To je tolik investorů, kteří dnes pociťují cenné papíry s vysokou dividendou, protože úrokové sazby jsou vyšší a americká ekonomika vykazuje známky oživení.

Investoři se v posledních letech hromadili v prostoru uprostřed celonárodního honby za výnosem, „dávali peníze této třídě aktiv a opravdu doufali, že něco udělají,“ řekl Braley v pondělním rozhovoru.

“V loňském roce to nepokrylo ani jeho výnos.” V mnoha z těchto různých oblastí tedy existuje nevyužitá příležitost, “řekl.

Jednou z takových oblastí by mohl být energetický sektor, uvedl Braley a poznamenal, že ropné společnosti obvykle potřebují surové ceny nad 50 $ za barel, aby byly ziskové, a nyní jsou nad 60 $.

“Stále existují společnosti, které nejsou schopny uhradit náklady a budou klesat, ale ostatní tam mohou skočit.” Tím se zvýší míra zotavení. To pomůže trhům. “

„Zombie společnosti“ nebo vysoce zadlužené subjekty, které nadále fungují, přestože nejsou schopny dostát svým dluhovým závazkům, stále představují výzvu v prostoru s vysokými výnosy, varoval však Braley.

“Získávají volný přístup k dluhu, jsou schopni převrátit dluh s těmito velmi, velmi nízkými sazbami, ale budou schopni generovat zisky, které je mohou pokrýt?” řekl. “To je krátkodobá výzva, a proto se vysoké výnosy na chvíli vyrovnají, když se snaží zjistit, co je na ekonomice skutečné.” Akcie mohou velmi snadno odskočit do budoucnosti, ale vysoké výnosy mají připojené datum splatnosti. To nemohou udělat. “

V posledních 10–15 letech se počet investic s hodnocením BB snížil ze zhruba jedné třetiny trhu s vysokými výnosy na přibližně 50%, zatímco investice s hodnocením CCC se snížily na malé dospívající z přibližně 20%, řekl Laipply.

Za předpokladu, že výnosy státní pokladny budou i nadále postupně stoupat, měly by se také zvýšit výnosy u investic s vysokou dividendou, uvedl Laipply, jehož firma provozuje populární iShares iBoxx $ High Yield Corporate Bond ETF (HYG).

Ti, kteří hledají nejlepší výnos na jednotku rizika, se možná budou chtít tomuto prostoru s vysokými výnosy úplně vyhnout, uvedl ve stejném rozhovoru John Davi, hlavní investiční ředitel a zakladatel společnosti Astoria Portfolio Advisors.

“Získáte všechny nevýhody, ale ne příliš vysoké, takže mě nikdy nepřesvědčíte, že je lepší vlastnit úvěr s vysokým výnosem ve srovnání s akciemi s vysokou dividendou nebo ETF,” řekl Davi.

Poznamenal, že za poslední desetiletí SPDR S&P Dividend ETF (SDY) přinesl dvojnásobný roční složený růst HYG, přestože má mírně vyšší rizikový profil.

“Jen si myslím, že jsou lepší místa, kam dát své peníze,” řekl Davi. “Náš velký názor je, že desetiletá doba jde mnohem výše.” Myslím, že tam, kde to jde, to bude blíže 3%. Jen tiskneme peníze a je tam jen spousta zásob a nevidím nikoho, kdo by chtěl vstoupit a koupit tyto dluhopisy. “

Zdroje: cnbc.com, unsplash.com

Nejnovější články