Autor: Adam Spáčil

eToro Kryptoměny - Kompletní průvodce 2023

eToro je makléřská a sociální obchodní platforma pro obchodování s různými aktivy. eToro sice není primárně zaměřeno na obchodování s kryptoměnami, ale má bohaté krypto portfolio, se kterými můžete obchodovat.

eToro je makléřská a sociální obchodní platforma pro obchodování s různými aktivy. eToro sice není primárně zaměřeno na obchodování s kryptoměnami, ale má bohaté portfolio mincí, se kterými můžete obchodovat. Díky uživatelsky přívětivým a intuitivním obchodním platformám eToro je navíc nákup a prodej kryptoměn přínosnějším zážitkem.


Kryptoaktiva jsou vysoce volatilní a neregulovaná. Žádná ochrana spotřebitele. Může se na ně vztahovat daň ze zisku.

Př. můžete nakupovat a prodávat nejoblíbenější kryptoměny, jako jsou Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, XRP a další. Jakmile vlastníte kryptoměnu, můžete použít eToro peněženku k bezpečnému uložení mincí, dokud je nebudete chtít prodat, utratit nebo poslat příteli. Můžete také využít sociální funkce obchodování na platformě eToro, které vám umožní spojit se s miliony uživatelů po celém světě a najít nejvýkonnější obchodníky s kryptoměnami, které můžete kopírovat pomocí nástroje CopyTrader.

Rada na závěr Přestože být kryptoinvestorem je v dnešní době v módě, má smysl postupovat opatrně. Ceny mohou značně kolísat a kryptografický průmysl není pod dohledem žádného regulačního orgánu. V důsledku toho, pokud obchodujete s mincemi na eToro (nebo na jakékoli jiné platformě, která to umožňuje), nebudete mít nárok na ochranu investorů.

eToro výběr kryptografických produktů

Na stránkách eToro , mohou klienti obchodovat s více než 35 různými mincemi, 14 kryptoměnovými kříži (například ETH/BTC) a 63 kříži měn, které nejsou měnami USD (například LTC/AUD).

eToro nabízí následující způsoby obchodování a vlastnictví kryptoměn: krypto CFD, spotové krypto, krypto burzu (eToroX) a krypto peněženku. Nicméně ne každá metoda je dostupná v každé zemi. Podívejte se na naši tabulku, kde najdete podrobný rozpis .

Všeobecným pravidlem na eToro je, že když se pustíte do dlouhé pozice v jakékoli virtuální měně, budete vlastnit skutečnou minci. Když se vydáte na krátkou pozici, jedná se o CFD. Jako u každého pravidla i zde existují výjimky. Například obyvatelé USA mohou jít pouze na dlouhé pozice u skutečných mincí; obchodování s CFD, a tedy jít na krátké pozice u kryptoměn není povoleno.

Výběr kryptoměn eToro
Kryptoměny jako reálná aktiva (pro Čechy) Kryptoměny jako CFD (pro Čechy) Kryptoměny jako reálná aktiva (pro Čechy)

AAVE

ADA

AAVE

ADA

BCH

ADA

ALGO

BNB

ALGO

BAT

BTC

BAT

BCH

DASH

BCH

BNB

DOGE

BTC

BTC

EOS

COMP

COMP

ETC

DASH

DASH

ETH

DOGE

DOGE

ODKAZ

EOS

EOS

LTC

ETC

ETC

MIOTA

Ethereum

ETH

NEO

ODKAZ

LINK

TRX

LTC

LTC

UNI

MANA

MANA

XLM

MATIC

MATIC

XRP

MIOTA

MIOTA

XTZ

NEO

NEO

ZEC

TRX

TRX

UNI

UNI

XLM

XLM

XTZ

XRP

YFI

XTZ

ZEC

YFI

ZEC

AAVE

ADA

AAVE

ADA

BCH

ADA

ALGO

BNB

ALGO

BAT

BTC

BAT

BCH

DASH

BCH

BNB

DOGE

BTC

BTC

EOS

COMP

COMP

ETC

DASH

DASH

ETH

DOGE

DOGE

LINK

EOS

EOS

LTC

ETC

ETC

MIOTA

Ethereum

ETH

NEO

LINK

LINK

TRX

LTC

LTC

UNI

MANA

MANA

XLM

MATIC

MATIC

XRP

MIOTA

MIOTA

XTZ

NEO

NEO

ZEC

TRX

TRX

UNI

UNI

XLM

XLM

XTZ

XRP

YFI

XTZ

ZEC

YFI

ZEC

Pokud otevřete jinou než dlouhou pozici v jakékoli kryptoměně bez pákového efektu (což znamená, že k obchodování používáte pouze vlastní prostředky a nepůjčujete si od makléře), budete obchodovat se skutečným aktivem, nikoli s CFD.

Nakupujte bitcoiny s eToro

eToro je jedním z průkopníků obchodování s bitcoiny v makléřském odvětví. Pro obchodování stačí najít BTC na platformě eToro a kliknout na tlačítko Buy.

Má eToro k dispozici Dogecoin?

Ano, klienti mají přístup k Dogecoinu, protože jej broker přidal do svého portfolia produktů v květnu 2021. Dogecoin je v aplikaci eToro uveden pod tickerem DOGE. Kromě obchodování můžete na platformě eToro dosáhnout na množství informací o Dogecoinu, včetně cen, statistik, grafů a výzkumných nástrojů.

eToro a XRP

XRP, založená společností Ripple Labs v roce 2012, je jednou z mnoha digitálních měn, se kterými můžete na eToro obchodovat. XRP se prodává a obchoduje ve formě tokenů XRP. Díky decentralizované technologii blockchainu XRP tvrdí, že je schopna dokončit transakci v průměru za 3 až 5 sekund. Obvyklé náklady na spread při obchodování s XRP se na eToro pohybují kolem 2,45 %.

eToro a Shiba Inu

Token Shiba byl spuštěn jako alternativa k populární meme minci Dogecoin v roce 2020. Mince Shiba Inu můžete na eToro obchodovat pod symbolem SHIBxM.

Kryptografické poplatky na eToro

Poplatky za kryptoměny na eToro

eToro má poměrně vysoké poplatky za obchodování s kryptoměnami: v ceně kryptoměnového aktiva je zabudována 0.5% přirážka.

Na druhou stranu jsou vklady kryptoměn na eToro zdarma a pro výběry všech měn je stanoven denní limit 10 000 USD. Transakce vyšší než tato částka jsou brokerem prověřovány a proces trvá až 24 hodin ve všední dny a až 72 hodin o víkendech.

Nakonec mějte na paměti, že společnost eToro účtuje poplatek za nečinnost ve výši 10 USD měsíčně po jednom roce nečinnosti. Stačí se přihlásit ke svému účtu, abyste tento poplatek nemuseli platit.

Převody kryptoměn na eToro

Převody kryptoměn na eToro

eToro spustil vlastní kryptopeněženku s názvem eToro Money. Přečtěte si, jak převést svá kryptoaktivní aktiva do eToro Money, jaké jsou požadavky pro úspěšné zahájení převodu a jaké poplatky jsou s transakcí spojeny.

eToro vs. Coinbase

Jestliže se ptáte, zda můžete obchodovat s kryptoměnami jak na Coinbase, tak na eToro , odpověď zní ano. Obě jsou mezi investory do kryptoměn oblíbené obchodní aplikace se snadno použitelnými platformami a přístupem k široké škále kryptoaktiv. Mezi oběma však existují značné rozdíly. Zde jsou některé z nejzásadnějších aspektů, které je třeba zvážit.

  • Coinbase podporuje mnohem širší škálu mincí (70 u Coinbase oproti 37 u eToro)
  • .
  • Coinbase může být dražší, zejména při nákupech kreditní kartou (Coinbase: 0,50 % za obchod, 3,99 % za nákupy kreditní kartou, 1,49 % za nákupy v peněžence Coinbase nebo na bankovním účtu a bankovní převody jsou 10 USD za vklad a 25 USD za výběr; eToro: poplatek za výběr 5 USD, různé spready u obchodů, měsíční poplatek 10 USD po roce nečinnosti, poplatky za konverzi u vkladů a výběrů mimo USD)
  • Coinbase nabízí pouze virtuální měny, zatímco na eToro můžete obchodovat také s akciemi, forexem, CFD a ETF
  • .

Odmítnutí odpovědnosti za rizika

eToro je platforma pro více aktiv, která nabízí jak investování do akcií a kryptoaktiv, tak obchodování s CFD.

Odmítnutí odpovědnosti: CFD jsou složité nástroje a díky pákovému efektu s sebou nesou vysoké riziko rychlé ztráty peněz. 77 % účtů drobných investorů při obchodování s CFD u tohoto poskytovatele ztrácí peníze. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty peněz.

Předchozí výkonnost není ukazatelem budoucích výsledků. Prezentovaná historie obchodování je kratší než 5 kompletních let a nemusí být dostatečným podkladem pro investiční rozhodnutí.

Obchodování s kopiemi je služba správy portfolia poskytovaná společností eToro (Europe) Ltd., která je autorizovaná a regulovaná Kyperskou komisí pro cenné papíry.

Kryptoaktiva jsou vysoce volatilní a ve Spojeném království neregulovaná. Žádná ochrana spotřebitele. Může být uplatněna daň ze zisku.

eToro USA LLC nenabízí CFD a neposkytuje žádné záruky a nenese žádnou odpovědnost za přesnost nebo úplnost obsahu této publikace, kterou připravil náš partner s využitím veřejně dostupných informací o společnosti eToro, které nejsou specifické pro daný subjekt.

Nejnovější články