4 Nejlepší brokeři pro České akcie (2023)

Chcete kupovat České akcie a hledáte ideálního brokera? Podívejte se na náš seznam nejlepších brokerů pro České akcie.

Výběr brokera je velmi důležitý krok, který děláte typicky na začátku Vaší investiční cesty. Pokud chcete investovat do Českých akcií, pravděpodobně máte relativně dlouhý časový horizont. Broker přes kterého budete kupovat akcie je tedy Váš "partner" na mnoho let a stojí za to si vybrat správně.

V tomto článku rozeberu jaký je nejlepší broker pro České akcie. Osobně mám několikaletou zkušenost se všemy zmíněnými brokery, takže věřím, že znám poměrně dobře jejich výhody a nevýhody.

Nejlepší broker pro České akcie

Přehled nejlepších brokerů pro České akcie

1. Broker XTB

Nejlepší broker na České akcie je dle našeho názoru XTB. Tento broker nabízí zlomkové akcie, nákupy a prodeje akcií bez poplatků a krom poplatku za neaktivitu a konverzi měn se jedná o poměrně levného brokera. XTB nenabízí možnost uživatelům vlastnit akcie na jejich jméno. Opět jsou spravovány nezávislou, neziskovou dceřinou společností XTB. V případě krachu brokera jsou ale pořád akcie Vaše. Jediné co se stane je, že budete vyzváni likvidátorem k převedení akcií k jinému brokerovi.

XTB je jediný z bezpoplatkových brokerů, u kterého můžete nakoupit České akcie. Do určité míry je to jeden z hlavních důvodů proč dávám XTB na první místo na našem seznamu.

XTB nabízí nákup a prodej Českých akcií bez poplatků. Vklad a výběr zdarma. Zlomkové akcie a výbornou zákaznickou podporu.

Chcete více podrobností? Přečtěte si kompletní recenzi XTB.

Celkové hodnocení brokera 92%

U 77 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

2. Interactive Brokers

Interactive brokers je jeden z nejstarších brokerů. Tohoto brokera považuji za velmi dobrou volbu především pokud máte k dispozici více peněz.

Jako jednu z velkých výhod bych zmínil bezpečnost brokera. Osobně si myslím, že budete jen těžce hledat bezpečnějšího brokera pro držení vašich akcií. Broker má dlouhou historii, je výdělečný, jedná se o veřejně obchodovanou společnost a akcie jsou u něj napsané přímo na Vaše jméno.

Za bezpečnost ovšem zaplatíte pomocí poplatků. Bohužel se nejedná o brokera, který nabízí obchodování bez poplatků. Nicméně poplatky se snaží držet velmi nízko (mnohem níže než například Fio, Degiro Patria a další). Jako další výhoda je množství akcií a ETF se kterými můžete obchodovat. Výběr, kterým interactive brokers disponuje je jednoznačně nejlepší ze všech brokerů na tomto seznamu (a samozřejmě do tohoto výběru patří i České akcie).

Poplatky za obchodování Českých akcií u Interactive brokers jsou relativně nízké. Platíte 0.15% z objemu objednávky (minimálně 70 Kč).

Přečtěte si naši celou recenzi Interactive brokers.

Celkové hodnocení brokera 85%

3. Broker DEGIRO

Degiro je další populární broker pro investování do českých akcií. Jedná se o stabilní banku, která je regulovaná institucemi v EU, je veřejně obchodovaná, má dlouhou historii a je dlouhodobě výdělečná.

Když to zkombinujeme s tím, že máte možnost mít akcie napsané na Vaše jméno. Jedná se o velmi bezpečného brokera. Pokud bych investoval opravdu velké částky nebál bych se je mít právě u Degiro.

Čistě z pohledu poplatků je Degiro levnější pro České akcie než Interactive Brokers. Degiro jsem umístil na 3. místo především kvůli danění dividend z Česka. DEGIRO dividendy českých společností daní sazbou 35 % (místo správných 15%). Jelikož na české burze jsou především dividendové akcie je to obrovský problém.

Přečtěte si naši celou recenzi DEGIRO.

Celkové hodnocení brokera 90%

4. Fio e-broker

Česká banka, kterou asi nemusím představovat. Na tomto seznamu je ale fio broker spíše kvůli kompletnosti seznamu. Na 4. místo ho dávám především kvůli vysokým poplatkům.

V ČR je poplatkově nejvýhodnější obchodování s cennými papíry na české burze RM-SYSTÉM, a to pokynem EasyClick. Poplatek za nákup či prodej akcií pokynem EasyClick je 0,29 % z objemu obchodu (maximálně však 3 400 Kč).

To je skoro dvojnásobný poplatek oproti Interactive Brokers. Pořád ale lepší než Česká spořitelna a další. Navíc platforma e-broker je snad z 80. let minulého století, pro začátečníka je velmi složitá na používání.

Časté dotazy

Jaký je nejlepší broker pro nákup Českých akcií?

Nejlepší broker na České akcie je dle našeho názoru XTB. Tento broker nabízí zlomkové akcie, nákupy a prodeje akcií bez poplatků a krom poplatku za neaktivitu a konverzi měn se jedná o poměrně levného brokera. Když to spojíme s dobrou zákaznickou podporou jedná se o nejlepší volbu.

Jaký broker v Česku má nejnižší poplatky?

eToro, XTB a Trading 212 nabízí obchodování akcií a ETF s nulovými poplatky. Co se týče ostatních poplatků je dle mého názoru eToro nejlepší.

Jaký broker je nejbezpečnější?

Všichni známí a velcí brokeři operující na Českém trhu jsou regulováni a dají se považovat za bezpečné. Patří mezi ně například: eToro, XTB, Trading 212, Degiro, Fio, Patria a nebo třeba Interactive Brokers.

Nejpopulárnější broker v Česku?

V Česku je nejpopulárnější co se týče počtu registrovaných uživatelů eToro. Tento broker je populární napříč celou Evropou ve které má dominantní postavení.

Nejnovější články