5 Nejlepších brokerů pro obchodování CFD v Česku

(Aktualizováno 2023) V našem velkém srovnání CFD brokerů se snažíme najít nejlepšího CFD brokera v Česku.

V tomto článku rozeberu jaký je nejlepší broker v Česku pro obchodování CFD. Osobně mám několikaletou zkušenost se všemy zmíněnými brokery, takže věřím, že znám poměrně dobře jejich výhody a nevýhody.

Nejlepší CFD broker v Česku

Přehled nejlepších CFD brokerů

1. Broker XTB

Další, poměrně zajímavý broker. Který původně vznikl jako CFD broker. XTB považuji za velmi bezpečného brokera, především proto, že je obchodovaný na burze a tak máme každý kvartál možnost zkontrolovat finanční zdraví tohoto brokera. Které je mimochodem vinikající. Společnost je dlouhodobě výdělečná a nemá skoro žádný dluh. Za takové konstalace je extrémně složité zkrachovat.

Poplatky ve spreadu jsou u XTB velmi nízké, například u CFD nákupu akcií Apple je to jen 0.02656%.

Velká výhoda XTB je pokročilá platforma pro obchodování. Především pokud chcete provádět technickou analýzu může být tato platforma super.

XTB je skvělou volbou v případě, že chcete obchodovat s CFD a podobnými instrumenty. I pro akcie je to velmi solidní volba, osobně si ale myslím, že například eToro nabízí lepší podmínky co se týče vkladů a výběrů. Navíc má eToro sociální aspekt platformy, který u XTB chybí.

Chcete více podrobností? Přečtěte si kompletní recenzi XTB.

Celkové hodnocení brokera 92%

U 79 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

2. Broker Trading 212

Trading 212 je také poměrně dobrá volba. Platforma Trading 212 je velmi přehledná a poplatky jsou relativně nízké. Proto jsme také Trading 212 zvolili nejlepším brokerem pro ETF.

Trading 212 opět vznikl jako CFD broker a následně se proslavil díky akciím zdarma. Tento broker je opět poměrně bezpečný a to především díky tomu, že nabízí pojištění navíc. Ostatní brokeři typicky mají jen nutné pojištění vkladů klientů, které jim udává regulace.

Co se týče spreadů za obchodování CFD, tak je na tom Trading 212 relativně dobře. Například u akcií Apple byl průměrný spread 0.06%.

Pokud Vás zajímá více podrobností můžete si přečíst naši celou recenzi Trading 212.

3. Broker eToro

Nejlepší broker pro obchodování akcií je až na třetím místě co se týče obchodování CFD. Důvod je jednoduchý, poplatky skryté ve spreadu. Mezi hlavní výhody řadím: dobrý výběr CFD, nízké poplatky, možnost kopírovat obchody ostatních, nulové poplatky za směnu měn pomocí eToro Money a velmi dobré pojištění vkladu klientů. Když k tomu přičteme uživatelsky přívětivou platformu jedná se dle mého názoru o velmi silnou kombinaci, která dokáže dobře posloužit průměrnému investorovi do CFD.

Poplatky u eToro jsou relativně nízké. U akciových CFD platíte 0.15% spread a následně máte poplatky za držení CFD přes noc.

Zde je příklad poplatků, které zaplatíte když budete kupovat CFD s pákovým efektem 2 na akcie APPLE.

Platforma eToro je poměrně přehledná a vhodná i pro začátečníky. Nulové poplatky za měnovou konverzi pomocí eToro money jsou také super benefit (který žádný jiný broker nemá) a v neposlední řadě je tu sociální obchodování, které vám umožňuje jednoduše kopírovat obchody ostatních investorů na eToro (které opět nikdo jiný nemá). Přesně pro tyto důvody je dle mého názoru eToro nejlepší CFD broker v ČR.

Pokud Vás zajímá více podrobností můžete si přečíst naši celou recenzi eToro.

Celkové hodnocení brokera 88%

Riskujete vlastní kapitál. Existují ostatní poplatky. Pro více informací, navštivte etoro.com/trading/fees.

4. Interactive Brokers

Interactive brokers je jeden z nejstarších brokerů. Tohoto brokera považuji za velmi dobrou volbu především pokud máte k dispozici více peněz.

Jako jednu z velkých výhod bych zmínil bezpečnost brokera. Osobně si myslím, že budete jen těžce hledat bezpečnějšího brokera pro držení vašich CFD. Broker má dlouhou historii, je výdělečný, jedná se o veřejně obchodovanou společnost a akcie jsou u něj napsané přímo na Vaše jméno.

Za bezpečnost ovšem zaplatíte pomocí poplatků. Interactive Brokers ale drží poplatky poměrně nízko. Například při obchodování CFD akcií z USA platíte 0.005 USD poplatek za každou akcii kterou obchodujete. Minimálně 1 USD. V Evropě je tento poplatek z nějakého důvodu v procentech a to minimálně 0.05% z obchodované částky.

Přečtěte si naši celou recenzi Interactive brokers.

Celkové hodnocení brokera 85%

Časté dotazy k CFD brokerům

Jaký je nejlepší broker na obchodování CFD?

Nejlepší broker na obchodování CFD pro většinu lidí bude dle mého názoru XTB. Mezi hlavní výhody řadím: nízké poplatky za obchodování CFD, pokročilá platforma pro technickou analýzu a výborná zákaznická podpora. Na druhém místě se umístil Trading 212 a na třetím máme eToro.

Jaký je nejlepší CFD broker v Česku?

Po letech používání bych řekl, že XTB je nejlepší. Nicméně ani ostatní brokeři nejsou špatní. Trading 212, eToro i Interactive Brokers jsou také velmi dobré volby.

Jaký CFD broker v Česku má nejnižší poplatky?

Co se týče poplatků za obchodování CFD tak je na tom nejlépe XTB těsně za ním je Trading 212 a eToro. Co se týče ostatních poplatků je dle mého názoru eToro nejlepší.

Jaký broker je nejbezpečnější?

Všichni známí a velcí brokeři operující na Českém trhu jsou regulováni a dají se považovat za bezpečné. Patří mezi ně například: eToro, XTB, Trading 212, Degiro, Fio, Patria a nebo třeba Interactive Brokers.

Nejpopulárnější broker v Česku?

V Česku je nejpopulárnější co se týče počtu registrovaných uživatelů eToro. Tento broker je populární napříč celou Evropou ve které má dominantní postavení.

Nejnovější články