5 Nejlepších brokerů pro začátečníky v roce 2023

Jste začátečník a lámete si hlavu nad tím jakého brokera vybrat? Několik let používám všechny populární brokery a tento je nejlepší pro začátečníky.

Výběr brokera je velmi důležitý krok, který děláte typicky na začátku Vaší investiční cesty. Broker je Váš obchodní partner na dlouhou dobu a proto je důležité vybrat správného brokera. Proto se v tomto článku podíváme na náš seznam nejlepších brokerů pro začátečníky v Česku.

Osobně mám několikaletou zkušenost se všemy zmíněnými brokery, takže věřím, že znám poměrně dobře jejich výhody a nevýhody.

Nejlepší broker pro začátečníky

Přehled nejlepších brokerů pro začátečníky

1. Broker eToro

Nejlepší broker pro většinu lidí bude dle mého názoru eToro. Mezi hlavní výhody řadím: zlomkové akcie, nulové poplatky za nákup akcií, možnost vkladu přes kreditní kartu/paypal, nulové poplatky za směnu měn pomocí eToro Money a velmi dobré pojištění vkladu klientů. Když k tomu přičteme uživatelsky přívětivou platformu a možnost kopírovat ostatní obchodníky/portfolia jedná se dle mého názoru o velmi zajímavou kombinaci, která dokáže dobře posloužit průměrnému investorovi do akcií. Proto se tedy tento broker umístil na prvním místě v našem senamu nejlepších akciových brokerů.

Poplatky u eToro jsou relativně nízké. Především pokud investujete do akcií v USA, právě k tomuto účelu používám eToro už déle než 4 roky a zatím jsem s ním velmi spokojený.

Každý začátečník také určitě ocení uživatelsky přívětivou platformu a sociální aspekt (kopírování obchodníků, příspěvky užoivatelů), který žádný jiný broker nemá. Nulové poplatky za měnovou konverzi pomocí eToro money jsou také super benefit. Přesně pro tyto důvody je dle mého názoru eToro nejlepší broker pro začátečníky.

Jediná vyjímka je pokud chcete obchodovat CFD. V takovém případě bych spíše volil XTB. Pokud Vás zajímá více podrobností můžete si přečíst naši celou recenzi eToro.

Celkové hodnocení brokera 92%

Riskujete vlastní kapitál. Existují ostatní poplatky. Pro více informací, navštivte etoro.com/trading/fees.

2. Broker XTB

Další, poměrně zajímavý broker. Který nabízí zlomkové akcie, nákupy a prodeje akcií bez poplatků a krom poplatku za neaktivitu a konverzi měn se jedná o poměrně levného brokera. XTB nenabízí možnost uživatelům vlastnit akcie na jejich jméno. Opět jsou spravovány nezávislou, neziskovou dceřinou společností XTB.

XTB by se tedy dalo poměrně dobře přirovnat k eToro a Trading 212. Všichni brokeři nabízí velmi podobné podmínky. Osobně bych ale řekl, že pohodlí investování přes eToro a Trading 212 je na lepší úrovni. Například u XTB máte poplatky za vklad kreditní kartou. Navíc pro začátečníka platforma může být poměrně neintuitivní a složitá. I já s ní mám občas problémy a to už mám mnohaleté zkušenosti.

XTB je skvělou volbou v případě, že chcete obchodovat s CFD a podobnými instrumenty (Proto se taky umístilo na prvním místě v našem seznamu nejlepších CFD brokerů). I pro akcie je to velmi solidní volba, osobně si ale myslím, že například eToro nabízí lepší podmínky co se týče vkladů a výběrů. Navíc má eToro sociální aspekt platformy, který u XTB chybí.

Chcete více podrobností? Přečtěte si kompletní recenzi XTB.

Celkové hodnocení brokera 92%

U 77 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

3. Broker Trading 212

Trading 212 je také poměrně dobrá volba. Především pokud chcete investovat do ETF. Tak jako eToro nabízí zlomkvé akcie, nákup bez poplatků a dokonce daní dividendy z USA 15%. Nevýhoda je ovšem poplatek za vklad kreditní kartou a PayPal, relativně vysoký poplatek za měnovou konverzi a mnohem vyšší spready než má eToro. Pořád je to ale poměrně dobrá volba pro začátečníka především kvůli velmi dobrému výběru ETF.

Broker je v Česku velmi populární především díky promo akci, kdy rozdává novým uživatelům akcii zdarma za registraci. Promo kód pro získání akcie zdarma najdete zde.

Způsob držení akcií je úplně stejný jako u eToro. Jediný rozdíl mezi brokery je v tom, že eToro má mnohem menší poplatky skryté ve spreadu. Proto osobně preferuji eToro před Trading 212.

Pokud Vás zajímá více podrobností můžete si přečíst naši celou recenzi Trading 212.

4. Interactive Brokers

Interactive brokers je jeden z nejstarších brokerů. Tohoto brokera považuji za velmi dobrou volbu především pokud máte k dispozici více peněz.

Jako jednu z velkých výhod bych zmínil bezpečnost brokera. Osobně si myslím, že budete jen těžce hledat bezpečnějšího brokera pro držení vašich akcií a ETF. Broker má dlouhou historii, je výdělečný, jedná se o veřejně obchodovanou společnost a akcie jsou u něj napsané přímo na Vaše jméno.

Za bezpečnost ovšem zaplatíte pomocí poplatků. Bohužel se nejedná o brokera, který nabízí obchodování bez poplatků. Nicméně poplatky se snaží držet velmi nízko (mnohem níže než například Fio, Degiro, Patria a další). Jako další výhoda je množství akcií a ETF se kterými můžete obchodovat. Výběr, kterým interactive brokers disponuje je jednoznačně nejlepší ze všech brokerů na tomto seznamu.

Přečtěte si naši celou recenzi Interactive brokers.

Celkové hodnocení brokera 85%

5. Broker DEGIRO

Degiro je další populární broker v Česku. Osobně si ale myslím, že není vhodné pro začátečníky. Jedná se o stabilní banku, která je regulovaná institucemi v EU, je veřejně obchodovaná, má dlouhou historii a je dlouhodobě výdělečná.

Když to zkombinujeme s tím, že máte možnost mít akcie napsané na Vaše jméno. Jedná se o velmi bezpečného brokera. Pokud bych investoval opravdu velké částky nebál bych se je mít právě u Degiro.

Nicméně, za tuto bezpečnost platíte poměrně vysoké poplatky. Jak už poplatky za provedení obchodu, tak i každoroční poplatek za využívání burzy. Tyto poplatky se mohou rychle nasčítat a tvořit velkou částku. Proto Degiro považuji za bezpečného brokera, který je ovšem v porovnání s konkurencí poměrně drahý a pohodlí používání platformy Degiro není nejlepší. Například můžete vkládat pouze pomocí bankovního převodu. Žádná kreditní karta, žádný Paypal.

Přečtěte si naši celou recenzi DEGIRO.

Celkové hodnocení brokera 90%

Časté dotazy

Jaký je nejlepší broker pro začátečníky?

Nejlepší broker pro začátečníky bude dle mého názoru eToro. Mezi hlavní výhody řadím: zlomkové akcie, nulové poplatky za nákup akcií, možnost vkladu přes kreditní kartu/paypal, nulové poplatky za směnu měn pomocí eToro Money a velmi dobré pojištění vkladu klientů. Když k tomu přičteme uživatelsky přívětivou platformu a možnost kopírovat ostatní obchodníky/portfolia jedná se dle mého názoru o velmi zajímavou kombinaci, která dokáže dobře posloužit začínajícímu investorovi.

Jaký je nejlepší broker v Česku?

Po letech používání bych řekl, že eToro je nejlepší. Nicméně ani ostatní brokeři nejsou špatní. XTB, Trading 212, Degiro i Interactive Brokers jsou také velmi dobré volby.

Jaký broker v Česku má nejnižší poplatky?

eToro, XTB a Trading 212 nabízí obchodování akcií a ETF s nulovými poplatky. Co se týče ostatních poplatků je dle mého názoru eToro nejlepší.

Jaký broker je nejbezpečnější?

Všichni známí a velcí brokeři operující na Českém trhu jsou regulováni a dají se považovat za bezpečné. Patří mezi ně například: eToro, XTB, Trading 212, Degiro, Fio, Patria a nebo třeba Interactive Brokers.

Nejpopulárnější broker v Česku?

V Česku je nejpopulárnější co se týče počtu registrovaných uživatelů eToro. Tento broker je populární napříč celou Evropou ve které má dominantní postavení.

Nejnovější články