5 Nejlepších brokerů na dividendy v roce 2023

Jste dividendový investor a hledáte ideálního brokera? Podívejte se na náš seznam nejlepších brokerů na dividendy.

Výběr brokera je velmi důležitý krok, který děláte typicky na začátku Vaší investiční cesty. Pokud jste dividendový investor tak Vás u brokera bude nejvíce zajímat danění dividend, poplatky, platforma a zákaznická podpora. Všechny tyto faktory jsme zvážili a vytvořili tento seznam nejlepších brokerů pro dividenové investory.

Osobně mám několikaletou zkušenost se všemy zmíněnými brokery, takže věřím, že znám poměrně dobře jejich výhody a nevýhody a bez dalšího odkládání. Zde máte výsledek:

Nejlepší broker na dividendy

Přehled nejlepších brokerů pro dividendové investory

1. Broker eToro

Nejlepší broker na dividendy pro většinu lidí bude dle mého názoru eToro. Mezi hlavní výhody řadím: zlomkové akcie, nulové poplatky za nákup akcií, možnost vkladu přes kreditní kartu/paypal, nulové poplatky za směnu měn pomocí eToro Money a velmi dobré pojištění vkladu klientů. Když k tomu přičteme uživatelsky přívětivou platformu a možnost kopírovat ostatní obchodníky/portfolia jedná se dle mého názoru o velmi zajímavou kombinaci, která dokáže dobře posloužit průměrnému dividendovému investorovi. Proto se tedy tento broker umístil na prvním místě v našem seznamu nejlepších akciových brokerů.

Poplatky u eToro jsou relativně nízké. Především pokud investujete do akcií v USA, právě k tomuto účelu používám eToro už déle než 4 roky a zatím jsem s ním velmi spokojený. Navíc u eToro můžete vyplnit formulář W8-BEN, který zabrání dvojímu zdanění a dividendy z USA se Vám budou danit pouze 15%.

Broker eToro se běžně umisťuje na předních příčkách v našich seznamech nejlepších brokerů v česku. Pokud Vás zajímá více podrobností můžete si přečíst naši celou recenzi eToro.

Celkové hodnocení brokera 92%

Riskujete vlastní kapitál. Existují ostatní poplatky. Pro více informací, navštivte etoro.com/trading/fees.

2. Broker XTB

Další dobrá volba. Broker nabízí zlomkové akcie, nákupy a prodeje akcií bez poplatků a krom poplatku za neaktivitu a konverzi měn se jedná o poměrně levného brokera. XTB nenabízí možnost uživatelům vlastnit akcie na jejich jméno. Jsou spravovány nezávislou, neziskovou dceřinou společností XTB.

XTB by se tedy dalo poměrně dobře přirovnat k eToro a Trading 212. Všichni brokeři nabízí velmi podobné podmínky. Osobně bych ale řekl, že pohodlí investování přes eToro a Trading 212 je na lepší úrovni. Například u XTB máte poplatky za vklad kreditní kartou. Navíc pro začátečníka může být platforma poměrně neintuitivní a složitá. I já s ní mám občas problémy a to už mám mnohaleté zkušenosti.

U XTB opět můžete vyplnit formulář W8-BEN, který zajistí danění dividend obdržených z USA 15% sazbou. Navíc máte u XTB skvělou zákaznickou podporu, která je nejlepší mezi všemi brokery na tomto seznamu.

XTB je skvělou volbou v případě, že chcete obchodovat s CFD a podobné instrumenty (Proto se taky umístilo na prvním místě v našem seznamu nejlepších CFD brokerů). I pro akcie je to velmi solidní volba, osobně si ale myslím, že například eToro nabízí lepší podmínky co se týče vkladů a výběrů. Navíc má eToro sociální aspekt platformy, který u XTB chybí.

Chcete více podrobností? Přečtěte si kompletní recenzi XTB.

Celkové hodnocení brokera 92%

U 77 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

3. Broker Trading 212

Trading 212 je také poměrně dobrá volba. Především pokud chcete investovat do ETF které platí dividendu. Tak jako eToro nabízí zlomkové akcie, nákup bez poplatků a také daní dividendy z USA 15%. Nevýhoda je ovšem poplatek za vklad kreditní kartou a PayPal, relativně vysoký poplatek za měnovou konverzi a mnohem vyšší spready než má eToro. Pořád je to ale poměrně dobrá volba pro dividendového investora především kvůli velmi dobrému výběru ETF.

Broker je v Česku velmi populární především díky promo akci, kdy rozdává novým uživatelům akcii zdarma za registraci. Promo kód pro získání akcie zdarma najdete zde.

Způsob držení akcií je úplně stejný jako u eToro. Jediný rozdíl mezi brokery je v tom, že eToro má mnohem menší poplatky skryté ve spreadu. Proto osobně preferuji eToro před Trading 212.

Pokud Vás zajímá více podrobností můžete si přečíst naši celou recenzi Trading 212.

4. Interactive Brokers

Interactive brokers je jeden z nejstarších brokerů. Tohoto brokera považuji za velmi dobrou volbu především pokud máte k dispozici více peněz.

Jako jednu z velkých výhod bych zmínil bezpečnost brokera. Osobně si myslím, že budete jen těžce hledat bezpečnějšího brokera pro držení vašich akcií a ETF. Broker má dlouhou historii, je výdělečný, jedná se o veřejně obchodovanou společnost a akcie jsou u něj napsané přímo na Vaše jméno.

Za bezpečnost ovšem zaplatíte pomocí poplatků. Bohužel se nejedná o brokera, který nabízí obchodování bez poplatků. Nicméně poplatky se snaží držet velmi nízko (mnohem níže než například Fio, Degiro, Patria a další). Jako další výhoda je množství akcií a ETF se kterými můžete obchodovat. Výběr, kterým interactive brokers disponuje je jednoznačně nejlepší ze všech brokerů na tomto seznamu.

Už pomalu samozřejmostí je danění dividend 15%.

Přečtěte si naši celou recenzi Interactive brokers.

Celkové hodnocení brokera 85%

5. Broker DEGIRO

Degiro je další populární broker v Česku. Osobně si ale myslím, že je to poměrně drahý broker. Jedná se o stabilní banku, která je regulovaná institucemi v EU, je veřejně obchodovaná, má dlouhou historii a je dlouhodobě výdělečná.

Když to zkombinujeme s tím, že máte možnost mít akcie napsané na Vaše jméno. Jedná se o velmi bezpečného brokera. Pokud bych investoval opravdu velké částky nebál bych se je mít právě u Degiro.

Nicméně, za tuto bezpečnost platíte poměrně vysoké poplatky. Jak už poplatky za provedení obchodu, tak i každoroční poplatek za využívání burzy. Tyto poplatky se mohou rychle nasčítat a tvořit velkou částku. Proto Degiro považuji za bezpečného brokera, který je ovšem v porovnání s konkurencí poměrně drahý a pohodlí používání platformy Degiro není nejlepší. Například můžete vkládat pouze pomocí bankovního převodu. Žádná kreditní karta, žádný Paypal.

Malou útěchou je danění dividend z USA 15%.

Poplatky ale posouvají tohoto brokera až na 5. místo. Přečtěte si naši celou recenzi DEGIRO.

Celkové hodnocení brokera 90%

Časté dotazy

Jaký je nejlepší broker na dividendy?

Nejlepší broker na dividendy bude dle mého názoru eToro. Mezi hlavní výhody řadím: zlomkové akcie, nulové poplatky za nákup akcií, možnost vkladu přes kreditní kartu/paypal, nulové poplatky za směnu měn pomocí eToro Money a velmi dobré pojištění vkladu klientů. Když k tomu přičteme uživatelsky přívětivou platformu a možnost kopírovat ostatní obchodníky/portfolia jedná se dle mého názoru o velmi zajímavou kombinaci, která dokáže dobře posloužit dividendovému investorovi. Samozřejmostí je potom danění dividend z USA 15% sazbou.

Co je to dividenda?

Dividenda je rozdělení zisku společnosti mezi její akcionáře a je určena představenstvem společnosti. Dividendy jsou často vypláceny čtvrtletně a mohou být vyplaceny v hotovosti nebo formou reinvestice do dalších akcií.

Kde obdržím dividendy?

Dividendy vám přijdou rovnou na Váš investiční účet. Broker je automaticky očistí o daň a Vám se na účtě zobrazí čistá dividenda.

Proč jsou dividendy důležité?

Ačkoli dividendy mohou signalizovat, že společnost má stabilní peněžní toky a generuje zisky, mohou také investorům poskytovat opakující se příjmy. Výplata dividend může také pomoci získat přehled o vnitřní hodnotě společnosti. Většinou dividendy vyplácejí stabilní firmy s dlouhou historií.

Jak často jsou akcionářům vypláceny dividendy?

Dividendy jsou akcionářům běžně vypláceny čtvrtletně, některé společnosti však mohou vyplácet dividendy pololetně, ročně a nebo klidně měsíčně. Liší se to společnost od společnosti. Dividendy můžete obdržet jako hotovost na Váš účet nebo je lze reinvestovat zpět do akcií společnosti.

Nejnovější články