Recenze eToro: Můžu doporučit eToro po 2 letech používání?

Foto: jenakcie.cz

Recenze eToro: Můžu doporučit eToro po 2 letech používání?

Etoro je broker, u kterého můžete obchodovat jak akcie, tak i ETF, CFD a kryptoměny. V této recenzi se podíváme na to, pro jakého investora je eToro vhodné a podíváme se také na klady a zápory eTora.

Etoro poskytuje uživatelům webovou a mobilní aplikaci, kterou si můžete bez rizika otestovat díky bezplatnému demo účtu. Platformu eToro hodnotím pozitivně. Nabízí vám přehledné statistiky ohledně výnosnosti jednotlivých akcií ve vašem portfoliu a přehledně si můžete zkontrolovat jaká je návratnost celého portfolia. Proces nákupu a prodeje akcií je velice jednoduchý a zvládne to každý. Webová aplikace vypadá moderně a pravidelně dostává update vzhledu.

Velkou výhodou pro české uživatele je podpora češtiny a registrace brokera u ČNB. Osobně považuji eToro za největšího brokera, který je v česku dostupný. Etoro je na trhu již od roku 2007 a eviduje přes 25 milionů uživatelů. Když to porovnám s konkurencí tak je eToro jasně nejlepší. Pro porovnání, populární broker Trading 212 (Recenze Trading 212) se na webových stránkách chlubí 1.5 milionem uživatelů. Což není ani desetina uživatelů eToro.

Výhody Nevýhody
V češtině Účet pouze v dolarech
Fyzické akcie bez poplatků Občasné výpadky stránek
Licencovaný broker
Velká a známa značka
Možnost kopírovat ostatní

Celkové hodnocení brokera 90%

U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Kopírování portfolia

Spousta začátečníků si nevěří natolik, aby vybírali akcie sami. Proto je tu služba kopírování obchodníků. Miliony zkušených investorů nabízí uživatelům možnost kopírovat jejich portfolio a obchodní aktivitu. Nejlepší na tom je, že pro Vás je to úplně zdarma. Pokud jste tedy začátečník a ještě si nevěříte na vybírání akcií můžete tuto službu využít.

Funguje to jednoduše, u veřejných profilů se můžete podívat na dlouhodobou návratnost uživatele a jeho portfolio. Pokud se rozhodnete uživatele kopírovat, vaše peníze se rozdělí tak, aby byly rozložené stejně jako portfolio uživatele, kterého kopírujete. Když uživatel, kterého kopírujete udělá nějaký obchod, automaticky uděláte stejný obchod. Zjednodušeně řečeno budete mít stejnou návratnost jako uživatel, kterého kopírujete.

Recenze eToro - kopírování obchodníků

Jedná se o jedinečnou službu, kterou najdete pouze na eToru. Další zajímavá funkce je funkce CopyPortfolios, která vám umožní investovat do předpřipravených portfolií, které se skládají z různých finančních nástrojů a nebo obchodníků. Můžete si pod tím představit například sektorové ETF s tím, že sektor může být například Gamming nebo eCommerce.

Poplatky

Jak se eToro velmi rádo chlubí, jejich poplatky za nákup a prodej fyzických akcií jsou nulové. Oproti konkurenci jako například fio e-broker kde platíte za nákup okolo 7,5$ je to velmi příjemná změna. Teď se ale asi logicky ptáte jak eToro vydělává když nemá poplatky?

Také mě zajímala odpověď na tuto otázku. Reálně eToro vydělává na takzvaných spreadech (rozdíl mezi tržní cenou a cenou za kterou akcii nakoupíte). Například akcie FB se obchoduje za 100$ když ji ale chcete nakoupit musíte zaplatit 100,1$, což je o 0.1$ více než je tržní cena. Jedná se tedy o velmi přijatelný zlomek procenta. Všeobecně spready tvoří okolo 0,01% z investované sumy. Přibližně tedy 1$ na každých 1000$ co investujete.

Poplatek ve formě spreadu mají všichni bezpoplatkoví brokeři (XTB, Degiro, Trading 212 ...). U eToro je tento poplatek skrytý ve spreadu nejmenší a oproti některé konkurenci dokonce poloviční.

Dále má eToro poplatky týkající se CFD (pokud budete nakupovat fyzické akcie tak se Vás netýkají) a dále například poplatek za výběr prostředků ve výši 5$. Všeobecně mi ale přijde, že eToro poskytuje nejlepší službu co se týče poplatků ze všech dostupných brokerů.

Jelikož je eToro veřejně obchodovaná společnost, musí zveřejnit i odkud má své příjmy. Na stránkách eTora se tedy můžete podívat co tvoří zisk této společnosti a můžete zkontrolovat finanční zdraví.

Vlastníte reálně akcie?

Jako všichni brokeři, kteří umožňují nákup zlomkových akcií, nejste vedeni jako vlastník akcie. Akcie jsou vlastněny společností, se kterou máte smlouvu o tom, že vám akcie “schraňuje”. V případě krachu eTora (eToro vydělává takže krach neočekávám) nemohou být Vaše akcie použity pro splacení dluhu eTora.

To mě přivádí k největšímu problému eTora. Nemožnost danit dividendy obdržené z USA 15% daní. U eTora stejně jako například u XTB a dalších podobných brokerů se daní tyto dividendy 30%. Což je velká nevýhoda především pro dividendové investory. Já osobně to řeším tak, že mám účet u více brokerů a akcie, které vyplácejí dividendy na etoro nemám.

Pokud z nějakého důvodu chcete být uvedeni jako vlastník akcie doporučil bych platformu DEGIRO, kterou také využívám. U DEGIRO daníte dividendy z USA 15%.

Celkové hodnocení brokera 90%

Má zkušenost s eToro

Jak jsem již zmínil eToro používám skoro 3 roky. Za tu dobu jsem zatím spokojen. Nemám prakticky žádné výhrady kromě zdanění dividend 30%. Momentálně mám na účtu okolo milionu korun a jsem populární investor. Na platformě mě najdete pod jménem vyhnlu.

V česku broker působí prostřednictvím kyperské společnost eToro (Europe) Ltd. Tato společnost podléhá regulacím CySEC a díky notifikaci u ČNB může poskytovat investiční služby v Česku.

Prostředky klientů jsou pojištěné až do 20,000 EUR pro případ, že by broker nedokázal plnit svoje finanční závazky vůči klientům. Peníze v takovém případě vyplatí kompenzační fond ICF. Účty klientů jsou navíc zajištěné proti zadlužení a eToro má i privátní pojistku, která je na jednoho klienta až ve výši 1 000 000$.

Jak se zaregistrovat a nakoupit akcii?

Registrace na eToro je velmi jednoduchá, stačí vyplnit Vaše údaje, nahrát potřebné dokumenty a počkat na schválení. Schválení může trvat několik dnů, můžete ho ale urychlit vložením prostředků. eToro nedávno snížilo minimální vklad na 50$.

Po schválení účtu můžete začít obchodovat, pokud si nevěříte na to rovnou dělat reálné obchody můžete si vyzkoušet obchodování na virtuálním účtu. K dispozici budete mít stejnou obchodovací platformu eTora, můžete si tedy bez rizika vyzkoušet jak funguje otevírání a uzavírání pozic.

Na svém demo účtu budete mít k dispozici 100 000$, demo účet není žádným způsobem časově omezen. Můžete tedy zůstat u virtuálních prostředků jak dlouho chcete.

Celkové hodnocení brokera 90%

U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Co se dá na eToro obchodovat?

Etoro se chlubí v reklamních kampaních především možností nakoupit akcie s nulovými poplatky. Etoro ovšem nabízí mnohem více nástrojů:

 • Akcie: na eToru najdete tisíce akcií včetně akcií největších společností na světě jako jsou Apple, Microsoft, Facebook a mnoho dalších.
 • Kryptoměny: nejnovější prostředek, který můžete obchodovat na eToru. Co se týče kryptoměn je výběr dostatečný, najdete zde snad všechny známé kryptoměny. Některé navíc můžete obchodovat v páru.
 • Indexy: pravděpodobně už jste slyšeli o indexu S&P 500. Na eToru ovšem najdete mnohem více indexů včetně například evropských indexů. Problém může být, že jsou obchodovány jako CFD.
 • ETF: fondy, které vám umožní rozložit peníze do více finančních prostředků. Najdete zde jak ETF kopírující indexy tak i některé aktivně spravované etf jako například ARK etf.
 • Měnové páry: pro obchodníky nabízí eToro přes 45 měnových párů, které můžete obchodovat.
 • Komodity:zlato, stříbro, ropa a mnoho dalších.

Nevýhody eToro

Jaké jsou nevýhody eTora? Pár jsem jich za ty dva roky našel:

 • Dividendy: eToro bohužel daní dividendy z USA 30%. I když by správně mělo použít 15%. Když se obrátíte na podporu tak Vám řeknou, že si můžete požádat o vyplacení rozdílu na českých úřadech. Reálně Vám to papírování za těch pár dolarů pravděpodobně nestojí.
 • Výpadky: pro mě osobně jako slouhodobého investora nejsou výpadky platformy až tak velký problém. Nenastávají navíc často (za 2 roky jsem výpadek platformy zažil asi 3x). Pro některé lidi to ovšem může být nevýhoda.
 • Podpora: z podpory eTora je velmi složité dostat užitečnou odpověď. Většinou obdržíte po pár dnech obecnou odpověď, která vám nic neřekne. Řešení je account manager, který Vám bude přidělen po překročení 5000$ na vašem účtě. Account manager je většinou velmi ochotný a reálně Vám odpovídá na otázky.
 • Spready: skrytý poplatek v obchodu nejenom akcií. Na druhou stranu, spready mají snad všichni brokeři a například oproti Trading212 je na tom eToro mnohem lépe. Spready jsou skoro poloviční a v podstatě zaplatíte 1$ na poplatku za 1000$ co proinvestujete. Oproti ostatním brokerům je to pořád nejlepší co na trhu pro průměrného menšího investora je.

Výhody eToro

Jaké jsou výhody eTora? Pár jsem jich za ty dva roky našel:

 • Nula: eToro nabízí nulové poplatky za obchodování akcií. Když se tedy odproštíme od spreadu, který zaplatíte při otevření a uzavření obchodu neplatíte u eTora žádné poplatky za obchodování.
 • Sociální obchodování: jedinečná funkcionalita, kterou Vám eToro nabízí zdarma.
 • Pojištění: eToro má nejvyšší pojištění prostředků svých uživatelů ze všech dostupných brokerů.
 • Platforma: dle mého subjektivního názoru se jedná o nejlepší platformu, která je na trhu. Uživatelské rozhraní je moderní a jednoduché na použití. K dospozici navíc máte mobilní aplikaci, ve které můžete obchodovat a komunikovat s ostatními obchodníky.
 • Vložení prostředků: eToro nabízí nejvíce možností pro vložení vašich prostředků. Můžete vkládat klasicky převodem z bankovního účtu. Navíc ale také můžete použít například Paypal nebo kreditní kartu. Vkládání prostředků je bez poplatku a to i pro kreditní kartu a Paypal. V evropě je eToro jediný broker, který Vám tyto možnosti vkladu poskytuje zdarma.
 • Veřejně obchodovaná společnost: eToro je veřejně obchodovaná společnost. Máte tedy k dispozici její finanční výsledky a můžete se podívat na zdraví společnosti. Pro mě osobně je to důležitá věc protože si můžu ověřit, že firma není zadlužená a nehrozí tedy krach společnosti.

Hodnocení eToro

Všeobecně jsem s eTorem spokojený a myslím si, že pro malé investory je to nejlepší broker v česku.

Celkové hodnocení brokera 90%

U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Platforma eToro

Platforma eToro nedávno obdržela nový update a vypadá ještě lépe než předtím. uživatelské rozhraní je jednoduší a přehlednější.

Recenze eToro - platforma

Na vašem profilu se okamžitě můžete podívat na vaši návratnost. K dispozici máte také zajímavé statistiky ohledně průměrné délky držení pozice.

Při otevření nového obchodu máte možnost nastavit si stop-loss, take-profit a nebo i páku. U každé akcie potom máme k dispozici základní informace o společnosti a také podrobnější invormace o obchodech fund manažerů a insiderů.

Novinka je potom možnost podívat se na zprávy ohledně dané společnosti a také na tržní sentiment.

Recenze eToro - platforma zprávy

Osobně používám 5 brokerů a musím se přiznat, že platforma eToro se mi líbí nejvíc ze všech. Jedná se ale pouze o můj subjektivní dojem.

Video recenze eToro:

Celkové hodnocení brokera 90%

U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Podobné články