Mít renomovaného a spolehlivého brokera je pro vaše obchodování klíčové. Důvod je prostý. Potřebujete mít jistotu, že vaše peníze jsou v bezpečných rukou. Podívejme se na srovnání společností Degiro a eToro.

Naše srovnání Degiro vs. eToro vám pomůže posoudit efektivitu, poplatky, snadnost použití, podporu a důvěryhodnost Degiro a eToro bok po boku.

Který broker je tedy lepší?

Broker eToro

Broker eToro je momentálně nejpoplárnější a největší broker v Evropě. Na stránkách se chlubí více než 25 miliony uživatelů. Společnost je veřejně obchodovaná a můžeme tedy nahlédnout do výsledků a zdraví této společnosti.

Z finančních výsledků brokera eToro je znát, že se stále soustředí především na růst uživatelské základny. Společnost je ovšem stále ve skvělé kondici. Společnost má velmi málo dluhu a nemá problém se ziskem nového kapitálu pomocí vydání nových akcií.

Klady eToro

 • ✅ Veřejně obchodovaná společnost
 • ✅ Založená 2007
 • ✅ Izraelská společnost
 • ✅ Podpora v češtině
 • ✅ Oddělené prostředky klientů
 • ✅ Zlomkové akcie
 • ✅ Účet v CZK, EUR, USD

Zápory eToro

 • ❌ Poplatek za výběr 5$
 • ❌ Danění dividend z USA 30%

Závěr recenze eToro

Broker eToro je dle mého názoru jeden z nejlepších brokerů na českém trhu. Kombinace zlomkových akcií a možnosti nakoupit akcie bez poplatku je mezi brokery v evropě poměrně jedinečná. Konkurence v podobě Trading 212 má mnohem větší skryté poplatky ve formě spreadu.

eToro navíc přidává i nádstavbu v podobě sociálního obchodování. Kdy v podstatě můžete kopírovat obchodní aktivitu jiných obchodníků.

Osobně používám eToro skoro 3 roky a všeobecně jsem zatím spokojený a nemám nějaké velké výhrady.

Navštívit web eToro

Recenze eToro

Broker eToro

Broker Degiro

DEGIRO je broker, který se spojil s flatexDEGIRO Bank AG a je pod dohledem německého finančního regulátora.

Služby společnosti DEGIRO jsou srovnatelné se službami společnosti XTB a srovnání jejich poplatků ukazuje, že poplatky společnosti DEGIRO jsou podobné poplatkům společnosti XTB. Založení účtu vyžaduje u DEGIRO přibližně stejné úsilí jako u XTB, procesy vkladů a výběrů jsou u DEGIRO složitější, můžeme vkládat a vybírat prostředky pouze z jednoho bankovního účtu, který použijeme při registraci. U Degiro nemáme možnost použít PayPal a nebo kreditní kartu.

Klady Degiro

 • ✅ Veřejně obchodovaná společnost
 • ✅ USA dividendy daněné 15%
 • ✅ Sídlo v Nizození
 • ✅ Podpora v češtině
 • ✅ Oddělené prostředky klientů
 • ✅ Vzdělávací nástroje
 • ✅ Účet v CZK, EUR, USD

Zápory Degiro

 • ❌ Poplatek 2.5 Eur ročně za používání burzy
 • ❌ Účet pouze v eurech
 • ❌ Vklad pouze přes účet
 • ❌ Absence zlomkových akcií

Závěr recenze Degiro

Degiro je stabilní broker, který je veřejně obchodovaný a výdělečný. Osobně se tedy vůbec nebojím mít peníze u Degiro. Jako klad beru i Německého regulátora, který je mnohem přístější než například regulátor na Kypru. U Degiro můžete vlastnit akcie dokonce i na Vaše jméno. Nebál bych se tedy Degiro doporučit investorům s dlouhodobým časovým horizontem.

Navštívit web Degiro

Recenze Degiro

Broker Degiro

Bezpečnost brokera eToro

Broker eToro je na trhu již 15 let. Společnost je veřejně obchodovaná a má velmi málo dluhu. Osobně mám u eToro účet a nebojím se krachu tohoto brokera. Každý kvartál se můžeme podívat na finanční výsledky a kdyby se s firmou dělo něco špatného, tak máme možnost reagovat. U brokerů, kteří nejsou veřejně obchodovaní nemáme možnost nahlédnout do finančních výsledků. Musíme tedy pouze doufat, že je broker v dobré finanční kondici.

Co se týče pojištění prostředků tak se jedná o klasické pojištění, které je nutné a vyžaduje jej CySEC (Kyperský regulátor). V případě finančních problémů nás tedy eToro kompenzuje až do částky 20 000 EUR.

Broker eToro má ovšem ještě pojištění pro klienty navíc. Klienti za toto připojištění nic neplatí. Pojištění je od britské firmy Lloyd's a pojišťuje každého klienta až do částky 1 000 000$.

Zde je třeba dodat, že Vaše akcie zůstávájí Vaším majetkem i když broker zkrachuje. Jedná se spíše o prostředky, které byste například měli na účtu neinvestované.

Jedna věc, která se mi ovšem na eToro moc nelíbí, je způsob držení akcií. V postatě máte smlouvu s dceřinou společností eToro o tom, že Vám bude akcie spravovat. Jinými slovy nejsou akcie napsané přímo na Vaše jméno.

Pořád si myslím, že eToro je bezpečný broker a neobávám se nějakého krachu nebo ztráty peněz, které přes eToro investuji.

Navštívit web eToro

Recenze eToro

Bezpečnost brokera Degiro

Díky spojení Degiro s flatex. Je Degiro také veřejně obchodovaná společnost. Máme tedy stejné výhody jako u XTB a můžeme se podívat na finanční výsledky tohoto brokera.

Degiro je také výdělečné a v posledních letech firma roste jak tržby, tak zisk. Osobně se tedy vůbec neobávám o finanční zdraví firmy.

Osobně si myslím, že Degiro je ještě o chlup bezpečnější než XTB z dlvodu způsobu jakým drží Vaše akcie.

Při registraci máte možnost volby účtu a v podstatě jsou 2 možnosti. První je, že si necháte akcie zpravovat neziskovou firmou, která je kompletně odříznutá od Degiro a nemá žádný business. Nemůže tedy zkrachovat. Druhá možnost je, že budou akcie napsány přímo na Vaše jméno. Což je asi ta nejlepší a nejbezpečnější možnost, která je.

Navštívit web Degiro

Recenze Degiro

Podpora a platforma eToro

eToro má skvělou platformu pro investory. Pokud chcete dělat technickou analýzu určitě Vám například XTB poskytne lepší možnosti než eToro.

Pokud ale chcete pouze nakoupit a prodat akcie, podívat se na rychlý přehled u jednotlivých společností a nebo zkontrolovat zprávy ohledně dané akcie je platforma eToro naprosto dostačující.

Pro běžného investora není problém se na platformě navigovat a nakoupit akcie. Osobně pro mé potřeby dlouhodobého investora do akcií mi přijde platforma eToro nejlepší ze všech platforem, které používám.

Co se týče zákaznické podpory, tak můžete volat a nebo psát email. Se zákaznickou podporou nemám nejlšpí zkušenosti, většinou je odpověď velmi vágní a nic moc se nedozvím. Story je úplně jiná u account manažera, který se o mě pečlivě stará a zodpovídá poctivě všechny mé dotazy. Kdykoliv mu mohu zavolat a nebo si domluvit meeting, kde dostanu přímé odpovědi na mé otázky.

Platforma brokera eToro

Navštívit web eToro

Recenze eToro

Podpora a platforma Degiro

Osobně jsem si platformu Degiro poměrně oblíbil. Je jednoduchá k použitá a nákup akcií zvládne opravdu každý.

Na platformě nemáme možnost dělat pokročilou technickou analýzu jako například u XTB. Nicméně máme jiné funkce, které se investorům mohou hodit.

Například spousta investorů ocení přehled zpráv o dané společnosti. Možnost podívat se na finanční výsledky a nebo na strukturu akcionářů.

Jak jsem již zmínil, platforma Degiro se mi osobně líbí více, nicméně jedná se pouze o můj subjektivní názor. V podstatě obě platformy dokáží velmi dobře naplnit Vaše potřeby co se týče exekuce obchodů.

Se zákaznickou podporou Degiro mám relativně dobré zkušenosti. Jediný problém je, že u české podpory odpověď chvíli trvá. Když se zeptám anglicky tak je odpověd mnohem rychlejší.

Platforma brokera Degiro

Navštívit web Degiro

Recenze Degiro

Poplatky a závěr eToro

eToro nemá poplatky za obchodování ani za držení akcií. Jediný nepříjemný poplatek je za výběr a to v řádu 5$.

Poplatek za výběr odpadá pokud máte na účtu více než 25 000$. Výběr prostředků je vždy do několika dnů. Nikdy nebyl problém se zdržením nebo čímkoliv. Osobně vybírám prostředky vždy na Paypal v dolarech.

Jinak jsou poplatky u eToro poměrně rozumné a nevidím v nich úplně nějaký velký problém. Spready u obchodování jsou nízké v porovnání s ostatnímy brokery.

Závěr recenze eToro

Osobně si myslím, že eToro je velmi zajímavá možnost. Pro začínajícího investora je to pravděpodobně nejlepší volba.

Navštívit web eToro

Recenze eToro

Poplatky a závěr Degiro

Degiro nedávno měnilo poplatky, které se u něj platí. Poplatky se zjednodušily, za obchodování v USA se již neplatí poplatky. V Evropě máme poplatek za obchod 0.15% z investované částky.

Co se týče poplatků za nákup ETF, tak ty jsou nulové. Pokud jste tedy pasivní investor, který chce nakupovat ETF, tak Degiro může být dobrá volba.

Jediný poplatek, který opravdu nemám rád je poplatek za využívání burzy. Tento poplatek se platí ročně a je ve výší 2.5 EUR za burzu. Pokud tedy v průběhu roku nakoupím 3 akcie na New Yorkské burze, 8 akcií ve Frankrutu a 3 akcie v Amsterdamu. Budu platit 7.5 EUR za rok za využívání 3 burz.

Tento poplatek se platí i když neprovedeme obchod a celý rok akcie pouze držíme.

Určitě co se týče poplatků za obchodování tak je na tom XTB lépe než Degiro.

Závěr recenze Degiro

Degiro je stabilní broker, který je veřejně obchodovaný a výdělečný. Osobně se tedy vůbec nebojím mít peníze u Degiro. Jako klad beru i Německého regulátora, který je mnohem přístější než například regulátor na Kypru. U Degiro můžete vlastnit akcie dokonce i na Vaše jméno. Nebál bych se tedy Degiro doporučit investorům s dlouhodobým časovým horizontem.

Navštívit web Degiro

Recenze Degiro