Éra překvapivých lékařských nákladů pro Američany možná končí

Američané budou brzy chráněni před neočekávanými účty za lékařskou péči díky novému zákonu, který vstoupí v platnost 1. ledna 2022.

Američané budou brzy chráněni před neočekávanými účty za lékařskou péči díky novému zákonu, který vstoupí v platnost 1. ledna 2022. 

Tato legislativa je nazvaná jako Zákon bez překvapení, výrazně sníží počet neočekávaných účtů, které mnoho lidí dostane během lékařského ošetření. 

Jedna pětina mimořádných nároků od soukromých pojistitelů zahrnuje účet mimo síť, uvádí Kaiser Family Foundation. Dva ze tří dospělých se obávají nepředvídaných nákladů na zdravotní péči. 

Někteří pojistitelé nabízejí částečné pokrytí mimo síť. Jiné pojišťovny nutí pacienty nést celé nepokryté náklady. 

"Tyto účty jsou skutečně  s vysokými cenami, lidé je dostávají každý den," řekla Caitlin Donovan, mluvčí National Patient Advocate Foundation. 

Počínaje rokem 2022 bude existovat jen několik případů, kdy pacient může dostat mimo síťový účet za lékařskou návštěvu, o které se domníval, že byla hrazena jeho pojišťovnou. Tyto výjimky zahrnují pozemní sanitky, veškerá ošetření mimo pohotovostní službu v zařízení urgentní péče a pokud jste dali informovaný a písemný souhlas s nekrytým ošetřením. 

Kromě toho, pokud se váš lékař přestěhuje mimo síť, zákon vyžaduje, aby vám vaše pojišťovna poskytla alespoň 90 dní pojištění za vaši předchozí sazbu v síti. 

Nová politika pokrývá téměř všechny soukromé pojistitele a také plány na trhu zákona o cenově dostupné péči. 

Od ledna by lidé měli zkontrolovat, zda jejich účty za lékařskou péči nezahrnují tyto náklady mimo síť, řekla Donovan. „Pokud dostanete účet a někde je na něm uvedeno, že váš pojistitel zaplatil a vy ještě něco dlužíte, mělo by to být varování,“ řekla. 

Americké ministerstvo zdravotnictví a sociálních služeb pracuje na vytvoření procesu stížnosti za porušení zákona a Donovan oznámila, že bude zásadní, aby se pacienti ozvali, pokud mají podezření, že jim byl vyúčtován dlužný zůstatek. 

"V opačném případě mohou poskytovatelé pacientům i nadále účtovat celou částku a vrátit peníze pouze několika vybraným, kteří znají svá práva," řekla. 


Zdroje: cnbc.com; freepik.com

Nejnovější články