Autor: Adam Spáčil

Příslušenství pro dospělé a děti, které má "chránit před 5G", je radioaktivní

Nizozemské úřady oznámily, že řada výrobků, které mají "chránit" před internetovými paprsky 5G, je radioaktivní.

Nizozemské úřady oznámily, že řada výrobků, které mají "chránit" před internetovými paprsky 5G, je radioaktivní.

Nizozemský úřad pro jadernou bezpečnost a radiační ochranu (ANVS) zakázal prodej výrobků Energy Armor, které se prodávaly v Nizozemsku, poté, co vydal prohlášení, v němž spotřebitele informoval, že tyto výrobky vyzařují ionizující záření, které může představovat riziko pro lidské zdraví.

ANVS oznámila, že ví o 10 výrobcích proti 5G, které jsou radioaktivní, včetně náramků určených pro děti, masky na spaní a náhrdelníku.

"Nelze zcela vyloučit, že nepřetržité nošení těchto výrobků po delší dobu může být z dlouhodobého hlediska zdraví škodlivé," uvádí se v prohlášení ASVNS.

CDC vysvětluje, že vystavení ionizujícímu záření může změnit strukturu lidských buněk a způsobit dlouhodobé následky, včetně rakoviny.

Těchto 10 potenciálně škodlivých výrobků je nyní podle nizozemského zákona o jaderné energii zakázáno prodávat a ASVNS uvádí, že všichni lidé, kteří tyto výrobky vlastní, by je měli okamžitě přestat nosit a uložit je do uzavřené nádoby nebo sáčku.

Výrobky jsou inspirovány konspirační teorií, že 5G je pro člověka škodlivé.

Isobel Asher Hamiltonová ze serveru Insider uvedla, že se na sociálních sítích rozšířily konspirační teorie o 5G, přičemž Facebook, YouTube a Twitter přijaly opatření, aby se pokusily jejich šíření omezit.

Jedna z odnoží této teorie tvrdí, že 5G urychluje šíření viru COVID-19 tím, že snižuje imunitní systém organismu, a že samotný koronavirus je výmysl, který má zakrýt škody způsobené 5G. Obě tato tvrzení jsou nepravdivá.

Konspirační teorie vedla v roce 2020 k žhářským útokům na více než 70 věží mobilních telefonů ve Spojeném království a na telefonních stožárech byly ukryty žiletky a jehly, které měly poškodit telekomunikační inženýry.

Světová zdravotnická organizace mimo jiné uvedla, že 5G nepředstavuje žádné zdravotní riziko.

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash.com

Nejnovější články