Autor: Adam Spáčil

YouTube blokuje RT a další ruské státem financované mediální kanály

YouTube se připojuje k Metě a zakazuje ruským mediálním organizacím financovaným státem, aby na jeho platformě provozovaly reklamu nebo z ní profitovaly.

YouTube se připojuje k Metě a zakazuje ruským mediálním organizacím financovaným státem, aby na jeho platformě provozovaly reklamu nebo z ní profitovaly.

Společnost v sobotu pozastavila RT a několik dalších ruských účtů, potvrdil serveru Insider mluvčí YouTube. Odstranění je reakcí na to, že ruský prezident Vladimir Putin ve čtvrtek povolil plnohodnotný útok na Ukrajinu, který zahrnoval zahájení leteckých úderů po celé zemi a zatlačení sil do hlavního města Kyjeva.

Mluvčí uvedl, že společnost také odstraňuje tisíce videí, která porušují zásady YouTube proti klamavým praktikám.

"Vzhledem k mimořádným okolnostem na Ukrajině přijímáme řadu opatření," uvedl mluvčí. "Pozastavujeme možnost řady kanálů vydělávat na YouTube, včetně několika ruských kanálů spojených s nedávnými sankcemi. Výrazně omezíme doporučování těchto kanálů. A v reakci na žádost vlády jsme omezili přístup k RT a řadě dalších ukrajinských kanálů."

Oznámení YouTube následuje po tom, co Meta podobným způsobem omezila ruským státním médiím možnost zpeněžit obsah na Facebooku. Nathaniel Gleicher, šéf bezpečnostní politiky Facebooku, tuto snahu poprvé oznámil v pátek na Twitteru s tím, že změny budou pokračovat během víkendu.

"Podnikáme rozsáhlé kroky v boji proti šíření dezinformací o našich službách v regionu a pokračujeme v konzultacích s externími odborníky," uvedl v pátek pro Insider mluvčí společnosti Meta.

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash.com

Nejnovější články